Ladaco prezentuje „Milion obrazów”

Singiel zapowiadający album “Trzecie Primo” Ladaco już dostępny!

Nie opadł jeszcze gwiezdny pył po albumie Drugie Primo, a Ladaco – czyli Rafał Benedek, zapowiada kolejny album. Tytuł nie zaskakuje – wszak w myśl żelaznej konsekwencji po Drugim Primo musiało nastąpić Trzecie. W okresie rozdzielającym dwa albumy Ladaco nie próżnował, i oprócz stworzenia 10 nowych kompozycji stał się też współautorem muzyki do utworu „Dobranocpapa” Dawida Podsiadło, który ukazał się ostatniego dnia 2022.

„Milion obrazów” to osobista opowieść z wielkim miastem w tle, w której obserwacje na temat banalnej codzienności zabarwione są charakterystyczną dla Ladaco nutą niepowtarzalnego humoru i melancholii. Intencje Rafała z rozbrajającą szczerością ujawnia fragment utworu: – „A propos płyt, to właśnie robię płytę – nie mogę przebić się z tym jednym hitem, po którym będę tylko z górki turlał się”. Słuchaczom również życzymy udanego turlania w rytm nowej piosenki Ladaco.

POSŁUCHAJ W STREMIE

Album “Trzecie Primo” 

(premiera wiosną 2023)

Warstwa tekstowa na „Trzecim Primo” jest luźniejsza i bardziej abstrakcyjna niż na poprzednich płytach. Tematy damsko-męskie schodzą na dalszy plan, by ustąpić pola życiowym rozkminkom i tematyce wielkomiejskiej. Jak zwykle nie brakuje melancholii i zdystansowanego humoru, które stały się znakami rozpoznawczymi Ladaco. W porównaniu z poprzednimi „Primami” proporcje między śpiewem, a nawijką wyraźnie wychylają się w stronę tej drugiej. 

W warstwie muzycznej króluje niezawodne kombo w postaci analogowo brzmiącej elektroniki i żywych instrumentów. Pod względem produkcyjnym album jest świadectwem ewolucji Ladaco w stronę ambitnego popu. W prace nad ostatecznym brzmieniem albumu zaangażowany był inżynier dźwięku Rafał Smoleń, odpowiadający za miks i master części utworów.

Ladaco (Rafał Benedek)

Rafał Benedek to wokalista, multi-instrumentalista, i producent muzyczny. Dotychczas jako Ladaco wydał dwa albumy – Pierwsze i Drugie Primo. Oprócz muzyki Rafał zajmuje się projektowaniem graficznym – jest m.in. autorem logo MNW (Muzeum Narodowe w Warszawie) oraz logo stołecznego transportu – charakterystycznej litery „t”, którą oznaczone są warszawskie tramwaje, autobusy i wagony metra. Prywatnie bratanek Janka Benedeka, gitarzysty i kompozytora grupy T.Love.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s