13 Drzew zapowiadają album singlem “Truskawki i sny”

Utwór “Truskawki i sny” to bezpośrednia zapowiedź debiutanckiej EP-ki zespołu 13 Drzew. Album ujrzy światło dzienne jeszcze tej wiosny.

Po refleksyjnym singlu Feniks wrocławska grupa 13 Drzew zmienia nastrój o 180 stopni. Przynajmniej z pozoru… Ich najnowszy utwór Truskawki i sny to bowiem słodko-gorzka historia o zakończonym związku, okraszona przewrotnie figlarną folkową melodią.

W „Truskawkach i snach” widzimy obraz mężczyzny rozpaczającego nad utraconą miłością, który wspomina najpiękniejsze chwile razem. Tylko takie pamięta, więc to musiał być idealny związek, prawda? Jednak z tyłu głowy co chwilę rozbrzmiewa mu melodia o strachu i mgle, zaburzająca ten sielankowy obraz wspomnień… — opowiada autor tekstu Jędrzej Wołk.

Utwór zapowiada debiutancki mini album zespołu, zatytułowany DendrologiaPremiera wydawnictwa będzie miała miejsce 22 marca 2023 roku i ukaże się tylko na nośniku fizycznym. Preorder CD jest już dostępny na stronie wydawnictwa 33 Records.

13 Drzew to zupełnie nowy projekt muzyków znanych z folkowego zespołu Madamme oraz podcastu Cierpienia Młodego Muzyka — Miłosza Całujka i Jędrzeja Wołka. Skład grupy tworzą również wokalista i aktor znany m.in. z roli Jima Morrisona w musicalu CezaregoStudniaka “Jeździec Burzy” – Rafał Wawrzeń oraz perkusista i dyrektor Teodor Lulis Music Garage – Teodor Lulis

Fani wspomnianego Madamme bez problemu odnajdą w brzmieniu 13 Drzew folkowe elementy, takie jak brzmienie ukulele czy pianina, jednak DNA zespołu opiera się znacznie mocniej na gitarach, basie i perkusji. Tym samym 13 Drzew przekłada na polską wrażliwość inspiracje popularnym w Ameryce folk-rockiem.

Jeszcze przed wydaniem jakiegokolwiek utworu, zespół wyruszył w swoją pierwszą letnią trasę koncertową, podczas której zaprezentował się na licznych festiwalach i zjechał Polskę od Giżycka po Zgorzelec. Muzycy zgromadzili tym samym oddaną rzeszę fanów, której zadedykowali swój pierwszy singiel — Jeszcze jeden grzech.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s