„Dance Alone” Klaudia Magica

Bardzo chciałam zachować styl americany, którą kocham oraz zależało mi na tym by napisać tekst, który zachęci do tańca i zabawy.  To tekst o tym, że nie chcę już tańczyć sama i jest dla mnie bardzo osobisty, bo był pewnego rodzaju manifestem swojej gotowości na związek po latach spędzonych jako zapracowana singielka 🙂 To również dosłownie zaproszenie wszystkich do tańca, bo przecież nikt nie chce tańczyć sam!Klaudia Magica zaprasza na premierę singla „Dance Alone”!

Klaudia Magica to polska artystka, która odważnie wkracza na muzyczny rynek pokazując, że pop, w którym słychać instrumenty strunowe takie jak gitary czy banjo, ma się bardzo dobrze! 

Utwór „Dance Alone” skomponował Robert Cichy, dwukrotny laureat najważniejszej polskiej nagrody muzycznej – Fryderyka za swoje autorskie płyty (2019 r. i 2021 r.), który w singlu udzielił się także jako instrumentalista – nagrał m.in. gitary akustyczne, basy i banjo. Ponadto w nagraniu singla udział wzięli: na gitarze elektrycznej Krzysztof Zagajewski, a na perkusji Konrad Kubalski. Realizacja nagrań odbyła się w styczniu w Warszawie „W Dobrym Tonie Studio”, natomiast mix i mastering to praca Krzysztofa Kilara.

            „Dance Alone” jest nowym kierunkiem artystycznej drogi jaką obrała Klaudia. Artystka w swoją muzyczną podróż zaprasza dotychczasowych jak i nowych słuchaczy.

Klaudia Magica jest związana z muzyką od najmłodszych lat. Po raz pierwszy stanęła na scenie już w 2009 roku, co pozwoliło jej obyć się z publicznością i zyskać doświadczenie sceniczne. Na kilka kolejnych lat Klaudia wyjechała do USA, a czas tam spędzony stał się dla niej ogromną inspiracją. Lata 2010- 2015 Klaudia spędziła studiując Ekonomię i Nauki Polityczne na Uniwersytecie w Miami na Florydzie, a przy okazji pogłębiając swoją pasję muzyczną. Współpracowała z muzykami ze Stanów, między innymi z Brandonem Marxem, synem Richarda Marxa, z którym w 2011 roku zagrała wspólny koncert w Chicago, a po nim serię koncertów klubowych z lokalnym zespołem muzycznym. Po zrobieniu dyplomu w Miami, Klaudia rozpoczęła międzynarodową karierę biznesową, jednak nie zapomniała o swojej największej pasji jaką jest bycie na scenie – pisała piosenki i szykowała się do autorskiego albumu.

W 2022 r. przyjęła zaproszenie do występu na jubileuszowym koncercie 40-lecia Pikniku Country w Mrągowie, na którym wystąpiła już jako dojrzała i pewna kolejnych muzycznych kroków artystka. Bardzo dobrze przyjęty występ zapoczątkował już konkretne prace nad debiutanckim albumem, którego premiera przewidziana jest na 2023 rok. W lipcu 2022 r. Magica wróciła do Mrągowa już w towarzystwie swojego zespołu, gdzie zagrała autorski koncert ‘THIS IS MY TIME’ promujący świeżo wydany singiel z czerwca 2022 roku. W listopadzie 2022 r. Klaudia wraz z zespołem wystąpiła jako support Ani Dąbrowskiej, przy wyprzedanym do ostatniego miejsca koncercie w warszawskiej Stodole. Na scenie Klaudia to wulkan energii, muzykalność, bardzo dobry kontakt z publicznością co zawsze stanowi gwarancję udanego występu! 

Największe inspiracje Klaudii to Lady Gaga, Shania Twain, Miley Cyrus, Pink oraz Beth Hart.

Prywatnie artystka jest kolorowym ptakiem, uwielbia zaskakiwać modą i posiada wielką kolekcję kapeluszy kowbojskich! Biegły angielski oraz wieczny uśmiech na twarzy artystki powodują, że widzowie od razu czują od Klaudii jej amerykańskie serce.

Social media:

https://www.facebook.com/klaudiamagicamusic

https://www.instagram.com/klaudiamagica/

https://www.tiktok.com/@klaudiamagicaofficial

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s