Marek Napiórkowski – „One String” – zobacz nowy teledysk promujący album „String Theory”.

fot. Andrzej Tyszko

Ten utwór niemal nie wszedł na płytę, bo początkowo myślałem o nim jak o żarcie muzycznym. –  mówi Marek Napiórkowski. – Główny, obsesyjnie grany na jednej strunie motyw, jest budującym napięcie zabiegiem formalnym i zupełnie nie jest próbą wirtuozerskich ekspozycji a’la Van Halen, czy Paganini… Prostotę tego motywu łamie dość złożona harmonia, realizowana mistrzowsko przez orkiestrę oraz liczne zmiany metrum. No i jeszcze główny riff brzmi jak wspomnienie mojej młodzieńczej fascynacji Led Zeppelin. 

Tak jak ta płyta jest inna od poprzednich, tak samo klip ma niecodzienny graficzny koncept i pięknie współgra z napięciami muzycznymi… 

Za sprawą albumu „String Theory”, Marek Napiórkowski, został nominowany do nagrody O!Lśenia 2023, przez portal Onet.pl. 

Album „String Theory” jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. 

Album na płycie CD, można zamówić na stornie KulturalnySklep.pl

Marek Napiórkowski w każdym swoim projektem szuka nowych wyzwań brzmieniowych. „String Theory” to wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą, sekcję rytmiczną oraz orkiestrę AUKSO. Suita została skomponowana przez Marka, w czasie pierwszego lockdownu, na specjalne zamówienie festiwalu Auksodrone i choć każda z jej części jest bardzo zróżnicowana, to łączą się one w kompleksową całość, w której klasyczne brzmienie orkiestry przenika się z brzmieniem gitary elektrycznej. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s