ANOWA z emocjonalnym singlem “Patrzeć”

fot. Joanna Targosz Art Photo

ANOWA prezentuje kolejny utwór przed premierą swojego debiutanckiego albumu. Patrzeć to pełna emocji propozycja prosto z serca.

Po lekkim i niezobowiązującym singlu Yin Yang, ANOWA zmienia diametralnie nastrój. Jej najnowszy subtelny singiel Patrzeć to kolejna zapowiedź nadchodzącego albumu — nieco inna od poprzednich, bardziej ascetyczna i wyciszająca. To jednocześnie walentynkowy prezent od artystki dla wszystkich słuchaczy.

Emocjonalny tekst utworu został podany z charakterystyczną dla wokalistki niebanalną linią melodyczną. Całość podkreśla oszczędne video: czarno-białe, proste w treści i zarejestrowane metodą „one shot”. Sama ANOWA mówi o swoim najnowszym singlu:

To jedna z ważniejszych dla mnie samej piosenek na tej płycie. Cieszę się, że udało się osiągnąć zamierzony efekt zarówno w sferze muzycznej, jak i w obrazie. W poprzednich utworach bardzo zależało mi na tym, żeby dać jak najwięcej słuchaczom i widzom. Przy tej realizacji było oczywiste, że rozmach się nie sprawdzi. Pisałam tekst do mojej utraconej miłości, jednak przez ostatni rok działo się w moim życiu tak wiele, że jego znaczenie bardzo ewoluowało. Kiedy tłumaczyłam go na język francuski, przyszła do mnie interpretacja monologu skierowanego do najwyższej istoty, a przy kręceniu teledysku miałam też myśl o śpiewaniu do samej siebie. Mam nadzieję, że każdy znajdzie swój moment na wsłuchanie się w ten utwór i na swoją osobistą interpretację fragmentu refrenu, który mnie najbardziej porusza: „To ja, najlepsza, jaką dzisiaj masz. Ja, najlepsza, wciąż mnie mało znasz. Ja, najlepsza, której nie kochałeś kilka długich lat”.

Za produkcję Patrzeć, jak przy okazji poprzednich singli odpowiada Karo Glazer, zaś muzycznie ANOWĄ wsparli: Artur Michalski na klawiszach, Andrzej Zielak na gitarze basowej oraz Jakub Jantos na perkusji. Jak sama artystka wspomniała, utwór ujrzy światło dzienne w jeszcze jednej, francuskiej wersji językowej, pod tytułem Regarder. Będzie to bonus track na debiutanckim albumie ANOWEJ, który ukaże się już 13 marca. Wydawnictwo zasili w sumie 15 utworów, w tym znane już single: Nie boję się już bać, Najbliżej siebie, Hamak, Pyza, Soya Barista oraz Yin Yang.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s