Pojawił się pierwszy singiel promujący film pt. “Zadra”!

Premiera kinowa obrazu i płyty „Zadra – muzyka z filmu” już 10 marca.

„Odrodziłam się jak feniks. Zostaję tu. Nic tego nie zmieni” – rapuje debiutująca wokalnie Magdalena Wieczorek w utworze „Feniks”, który usłyszymy w filmie „Zadra”. Muzykę napisał 1988 (osiem-osiem), czyli Przemysław Jankowiak – współtwórca kultowego zespołu Syny, który właśnie dostał prestiżowy Paszport Polityki.

“Zadra” to opowieść o zdolnej i młodej raperce, która marzy o karierze muzycznej w świecie rapu zdominowanym przez mężczyzn. W tytułową Zadrę wciela się jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia – Magdalena Wieczorek. Dotychczas popis swoich umiejętności dała m.in. w numerze „Feniks”, który zapowiada film. Zadra rapuje w nim o swoich korzeniach, realiach hip-hopowego świata, a także niełatwej drodze, którą pokonała, by spełnić swoje muzyczne marzenia.

Zadra to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie. Choć wydaje się być zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym może porwać tłumy. Jednak w środowisku pełnym testosteronu ciężko o miejsce dla takich, jak ona. Dziewczyna walczy o marzenia, ale przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny. Jej życie zmienia się, kiedy poznaje Motyla (Jakub Gierszał) – najbardziej rozchwytywanego rapera w kraju. Połączy ich nie tylko zawodowa współpraca, ale też gorące uczucie.

„Uważam, że robienie filmu o raperce to kontrowersyjny, ale też odważny pomysł. Dziewczyny w tej branży nie mają łatwo. Często zderzają się ze ścianą. Próbuje się je przekonać, że hip-hop to nie jest ich podwórko” – przyznaje Margaret, która w „Zadrze” wcieliła się w Justi, przyjaciółkę głównej bohaterki.

Twórcą muzyki do filmu jest Przemysław Jankowiak – współtwórca kultowego zespołu Syny, znany również ze współpracy z legendą polskiego rapu, Włodim. Związany jest z wytwórnią Def Jam Recordings Poland. Ostatnio zasłynął jako twórczy partner Brodki przy jej płycie „Sadza”. Autorem tekstu do utworu „Feniks” jest Michał „Żyto” Żytniak, który nagrywał dla wytwórni Asfalt Records oraz Prosto. 

Film “Zadra” będzie można obejrzeć w kinie już od 10 marca. Wówczas również w serwisach digitalowych pojawi się album “Zadra – muzyka z filmu”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s