AniKa Dąbrowska celebruje 18. urodziny nowym singlem i zapowiada nowy album!

Wznieś „Toast (za miłość)” z AniKą!

„Powinniśmy świętować nie tylko sukcesy, ale wszystkie nasze doświadczenia, całe nasze życie.”

SŁUCHAJ W STREAMIE

Przez miniony rok było o niej cicho. Usunęła się na chwile ze sceny muzycznej, żeby poświęcić się szukaniu siebie w nowej sytuacji – artystki niezależnej.

Po wydaniu drugiego solowego, a pierwszego autorskiego, albumu „Póki co”, AniKa Dąbrowska na chwilę zamilkła. Dzisiaj zapewnia, że ten czas poświeciła na tworzenie muzyki, poszukiwanie własnego głosu w otaczającej rzeczywistości, edukację i po prostu – doświadczanie życia.

3 lutego 2023 wokalistka sprawi swoim fanom najlepszy możliwy prezent, i to w dzień jej własnych, 18. urodzin. To właśnie tego dnia ukaże się jej najnowszy singiel, pierwszy po ponad roku, „Toast (za miłość)”, który w dodatku zapowiada jej trzeci solowy album. O samej piosence AniKa mówi:

Wraz z wejściem w dorosłość, wracam do wszystkich odbiorców – kochających dobrą muzykę – z siłą girl power – choć bardziej prawdziwe będzie po prostu self love i self power. „Toast (za miłość)” – singiel, który swoją premierę będzie miał 3 lutego – w dzień moich 18 urodzin – opowiada o mojej zmianie, wejściu w dorosłość, zapomnieniu o tym, co było złe. Tytułowy toast symbolizuje zaakceptowanie tego co było, życiowych przeszkód i wszelkich rozterek miłosnych, które sprawiły, że teraz jestem silniejsza.

„Toast (za miłość)” wyprodukowany został we współpracy z Hanią Hołek i Andrzejem Jaworskim, mającym na swoim koncie współprace z takimi artystami jak Roxie Węgiel czy Justyna Steczkowska i sukcesy na miarę złotych i platynowych płyt, m. in. za debiutancki album Julii Żugaj. Duet ten, jak zapowiada artystka, będzie odpowiadał za produkcję jej całego nowego krążka.

„Toast (za miłość)” jest również zapowiedzią mojego trzeciego albumu. Udało mi się nawiązać kontakt ze wspaniałym zespołem producenckim. Andrzej Jaworski, Hania Hołek to osoby, z którymi od pierwszego spotkania w studio złapaliśmy niezwykłą nić porozumienia. Praca z nimi jest dla mnie ogromną przyjemnością. Powstający materiał na płytę jest składową radości z tworzenia nowych rzeczy: miłości do muzyki, podobnego jej odczuwania i niezwykłej więzi, która połączyła nas w procesie twórczym.

W swoich piosenkach AniKa chce przekazywać jedną wiodącą myśl – wszystko, czego doświadczasz dzieje się po coś i należy podchodzić do tego z wdzięcznością. Niezależnie od tego, czy jest to coś ze spektrum pozytywnych czy negatywnych zdarzeń, wszystko to nas kształtuje i pozwala nam na bycie coraz lepszą wersją samego siebie.

Ten wspomniany wcześniej symboliczny „toast za to co, mnie wyniszczyło”, zdradzając tekst utworu, ma być podkreśleniem tego, że w moim odczuciu powinniśmy świętować nie tylko sukcesy, ale wszystkie nasze doświadczenia, całe nasze życie. Po to je mamy, by go doświadczać i się nim cieszyć, tak jak tylko możemy – mówi AniKa.

Do piosenki we współpracy z LOFT 2.2.5. zrealizowany został także teledysk. Obrazek w swojej dosłowności ukazuje to, co pokazywać powinien – radość życia, zabawę, beztroskę i bardzo różne sytuacje z życia młodej dojrzewającej kobiety.

Wraz ze zbliżającą się premierą singla wokalistka przygotowała szereg niespodzianek dla swoich odbiorców. Poczynając od wyjątkowej kolekcji ubrań zaprojektowanych z okazji premiery piosenki, aż po konkursy, w których wygrać można przedpremierowy odsłuch piosenki i teledysku, a także komplet merchu z kolekcji „Toast”. Więcej na ten temat znajdziecie na profilach społecznościowych AniKi.

*

AniKa Dąbrowska to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka oraz zaangażowany twórca internetowy. Na zawodową ścieżkę kariery wstąpiła wygrywając program „The Voice Kids 2” pod skrzydłami Cleo. Program, jak sama podkreśla, otworzył jej drzwi do świata „profesjonalnej” muzyki. Po zwycięstwie w programie podpisała kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska, oraz wydała dwa solowe albumy. Debiutancki, „Afirmacja” zadebiutował na 18. miejscu OLiS, a jej singiel „Małe Skrzydła” pokrył się złotem. Drugi krążek „Póki co” był w pełni autorskim materiałem AniKi, zrealizowanym we współpracy z Liker$ Music. Był jak do tej pory najbardziej osobistym materiałem zaprezentowanym przez wokalistkę.

AniKa powodzeniem koncertuje w całej Polsce, na dużych i małych scenach, na scenach letnich miast oraz wielkich scenach telewizyjnych, dla zwykłych ludzi, koleżanek, kolegów, a także dla przedstawicieli Rodzin Królewskich – kilkukrotnie miała już okazję występować przed księżną Yorku, Sarah Ferguson, która niezwykle podkreśla ogromny talent AniKi.

W styczniu 2022 roku AniKa rozstała się z wytwórnią Universal Music, by wraz przy wsparciu rodziny i managementu realizować się jako artystka niezależna. Efekty tej samorealizacji usłyszymy już 3 lutego 2023 – pamiętajcie, by wypić wtedy „Toast (za miłość)”!

Z tego, co widzimy na profilach społecznościowych Ani możemy się domyślać, że nowy materiał będzie świadomym i przemyślanym statementem artystki, którym chce wyznaczyć kierunek swojej dorosłej i niezależnej kariery. AniKa na nowym albumie nie tylko chce odkryć przed odbiorcą swoje emocje, ale także pokazać odwagę i jej dojrzewającą kobiecą siłę. Z nową melodią wychodzi naprzeciw tematom swoich granic i praw w najbliższych relacjach. Temu przekazowi towarzyszy szereg działań społeczno-świadomościowych, w które angażuje się artystka, takich jak np. program „Dotykam-Wygrywam”, kampania mającej na celu promowanie regularnego samobadania piersi i budowania świadomości nt. raka piersi. AniKa została w roku 2022/2023 ambasadorką programu wraz z m. in. Darią Widawską, Danielem Qczajem, czy Natalią Przybysz.

AniKa, która sama przez całe życie mierzy się ze śmiertelną chorobą, jaką jest mukowiscydoza, jak mantrę powtarza, że za cel stawia sobie wykorzystanie tego, że jest osobą publiczną, obserwowaną przez setki tysięcy młodych osób.

Mam nadzieję, że mój udział w akcjach i kampaniach, które są bliskie nie tylko mi, ale tak naprawdę każdemu człowiekowi, pozwoli na dotarcie do tego młodego odbiorcy, moich koleżanek i kolegów – AniKa na temat udziału w programie „Dotykam-Wygrywam”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s