Monika Susłyk: Wszystkie sny się prześnią, a Ty zostaniesz…

„Minął już rok” to drugi singiel Moniki Susłyk i towarzyszącego jej zespołu w składzie: Paweł Jankowski (bas, synth bass), Filip Kałuża (instrumenty klawiszowe) oraz Nikodem Świerkowski (perkusja). Piosenka różni się znacznie stylistyką i nastrojem od debiutanckiego singla „Co przyniesie jutro”, który w swym charakterze jest energiczny. Tym razem, Monika Susłyk zaskakuje słuchaczy mieszanką popu i alternatywy, która z początkowego, melancholijnego klimatu przenosi nas w bardzo rozedrgany i emocjonalny finał, podkreślony połączeniem skrzypiec i synthezatora.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Autorem tekstu i muzyki jest sama wokalistka: „Ta piosenka, może być interpretowana w różny sposób. Mi chodziło o uchwycenie zarówno w tekście, muzyce, jak i w teledysku kilku aspektów: uczucia niespełnionej miłości, relacji z rozsądku i tego, że nieważne w co wierzymy, w tym kolejnym życiu wszystko może ułożyć się inaczej. Czasem bywa tak, że kocha się kogoś z kimś nie można być z różnych powodów. Tworzymy się inne relacje, bez wielkich uczuć, czekając z nadzieją, że gdzieś po drugiej stronie będzie inaczej, i nie widząc tego, że krzywdzimy tych co nas kochają”.

Premiera teledysku i singla odbyła się 12 stycznia 2023 roku. „Wybór daty premiery jest także symboliczny. Co roku, koniec grudnia staje się czasem refleksji nad minionym rokiem. Styczeń natomiast to czas postanowień i planowania zmian. W tej piosence, na przekór temu, że mijają lata, nic się nie zmienia – ani obojętność, ani uczucia”.

Singiel zapowiada konceptualną EP-kę wokalistki  „Wszyscy (nie)moi mężczyźni”, która zostanie wydana już wkrótce.

SKŁAD ZESPOŁU

  • Monika – wokal, skrzypce
  • Filip– instrumenty klawiszowe
  • Paweł– gitara basowa
  • Nikodem – perkusja

LINKI DO SOCIALI

Fb: https://www.facebook.com/monikasuslykband1/

Ig: https://www.instagram.com/_moniaijejdzwieki_/

Ytb: https://www.youtube.com/channel/UCnlhQnfrXvPGuvV0Q0l_p1A

Tiktok:  https://www.tiktok.com/@monikasuslykofiicial

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s