Monika Susłyk: Co przyniesie jutro

Może Ty wiesz, co przyniesie jutro?

Tego nie jesteśmy w stanie określić.

Debiutancki singiel Moniki Susłyk „Co przyniesie jutro” to refleksja o niestałości relacji damsko-męskiej i irytującym niezdecydowaniu. Tekst piosenki ubrany został w popowe dźwięki z domieszką synthowych brzmień. 

SŁUCHAJ W STREAMIE

Autorem tekstu i muzyki jest sama wokalistka: „Piosenka powstała w Bydgoszczy podczas przejazdu tramwajem. Bezpośrednią inspiracją do stworzenia tekstu była rozmowa telefoniczna z przyjaciółką, która przechodziła właśnie mały kryzys w toksycznej relacji. Kiedy pokazałam mojemu zespołowi tekst, muzykę i pomysł na aranżację, wiedzieliśmy, że to będzie nasz pierwszy singiel, totalnie różny od tego, co do tej pory pokazywałam światu”.

Singiel zapowiada konceptualną EP-kę wokalistki  „Wszyscy (nie)moi mężczyźni”, która zostanie wydana już wkrótce.

Monika Susłyk to wokalistka i skrzypaczka, występująca na stałe z zespołem w składzie: Paweł Jankowski (bas, synth bass), Filip Kałuża (instrumenty klawiszowe) oraz Nikodem Świerkowski (perkusja). Muzycy poznali się w 2018 roku podczas tworzenia projektu Gospel. Przez dwa lata koncertowali z coverowym materiałem, od 2020 roku rozpoczęli pracę nad autorskimi piosenkami, a sami siebie nazywają „romantykami z groovowym pazurem”

Premiera teledysku i singla odbyła się 9 listopada 2022 roku.

LINK DO TELEDYSKU

Monika Susłyk występuje na stałe w składzie: Filip Kałuża – instrumenty klawiszowe, Paweł Jankowski – bass, synth bass; oraz Nikodem Świerkowski – perkusja. Jako zespół działają od 2018, a od 2020 skupiają się głównie na autorskim materiale. Stylistyka, w której oscylują to szeroko pojęty pop. Występowali m.in. w telewizji wielkopolskiej, na bydgoskich juwenaliach, wielu festiwalach i klubach muzycznych. Ich debiutancki singiel „Co przyniesie jutro”, wydany w tym roku w listopadzie jest grany w takich rozgłośniach radiowych, jak np. radio Wnet czy InneRadio, gdzie w ostatnim tygodniu listopada zdobyli tytuł debiutanta tygodnia dzięki głosowaniu słuchaczy. 12 stycznia 2023 ukaże się ich drugi singiel, zapowiadający płytę, której premiera planowana jest na koniec stycznia 2023.

SKŁAD ZESPOŁU

  • Monika – wokal, skrzypce
  • Filip– instrumenty klawiszowe
  • Paweł– gitara basowa
  • Nikodem – perkusja

LINKI DO SOCIALI

Fb: https://www.facebook.com/monikasuslykband1/

Ig: https://www.instagram.com/_moniaijejdzwieki_/

Ytb: https://www.youtube.com/channel/UCnlhQnfrXvPGuvV0Q0l_p1A

Tiktok:  https://www.tiktok.com/@monikasuslykofiicial

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s