ta Ukrainka „TO JEST LOVEEE”: Kolejna zapowiedź debiutanckiego albumu artystki

Wokalistka wyróżniona główną nagrodą plebiscytu „Gazety Wyborczej” Sanki 2022 zaprezentowała kolejny utwór ze swojej nadchodzącej płyty.

Ubiegły rok był dosyć owocny jak na debiutantkę, którą jest ta Ukrainka. Anastazja została laureatką głównej nagrody w plebiscycie „Gazety Wyborczej” Sanki 2022, prezentującym najciekawsze nowe talenty w polskiej muzyce. Wokalistka dała serię koncertów w ramach „Męskiego Grania” i wzięła udział w showcase Great September w Łodzi, po którym „Wyborcza” w swoim artykule zaliczyła ją do grona „5 olśnień festiwalu”.

Nowy rok ta Ukrainka zaczyna nowym energetycznym singlem – „To jest loveee”! To przedostatni singiel, jaki usłyszycie przed wydaniem  pierwszego albumu artystki, który ukaże się już niedługo.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Nowa piosenka opowiada o miłości pełnej pożądania, o miłości, w której się zatracasz, zapominasz o zasadach i całym dotychczasowym  życiu. Wzloty i upadki, nieustanne zmagania, walka między pasją a racjonalnością to nieodłączne elementy tej gry.

ta Ukrainka (Anastazja Ivahnenko) urodziła się 977 km od Warszawy, w mieście 41 razy mniejszym. Zdobywa wykształcenie na Ukraińskim Państwowym Uniwersytecie Transportu Kolejowego, rezygnuje jednak z pracy kierownika pociągu i wybiera drogę, którą podpowiada jej serce – postanawia zmienić swoje życie i wyrusza na „dziki zachód”.

Nie zna ludzi, nie zna języka, zna za to kilka piosenek Marii Peszek i Taco Hemingwaya, co pomaga jej w podjęciu decyzji o wyjeździe do Polski. Początki nie są łatwe. Poza pracą w sklepie z zielonym płazem w logo, nie wychodzi i z nikim się nie kontaktuje. Trochę nielegalna, bardzo przestraszona, mówiąca z łatwym do rozpoznania akcentem…

Trafia do pracy w barze, później w kolejnym… i w kolejnym, w czwartym pracuje przez 3 lata. W międzyczasie poznaje bliskich ludzi, dzięki którym zaczyna tworzyć.

3 listopada 2021 pokazała światu swój pierwszy singiel i teledysk, „POLSKI SEN – DOLORES”. Po nim przyszło siedem kolejnych singli, które publiczność i media przyjęły z wielkim zainteresowaniem.

ta Ukrainka została laureatką głównej nagrody w plebiscycie „Gazety Wyborczej”, Sanki 2022, prezentującym najciekawsze nowe talenty w polskiej muzyce. Nagroda została wręczona na festiwalu Great September 2022 w Łodzi, gdzie artystka zagrała też udany koncert. „Wyborcza” zaliczyła ten występ do „5 olśnień festiwalu Great September”.

FB: www.facebook.com/taukrainka
Instagram: www.instagram.com/ta__ukrainka/
TikTok: www.tiktok.com/@ta_ukrainkaSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s