Lija zaprasza na podróż w czasie z singlem „2004”

Lija – autorka hitowego „trzy” wspomina – „tamten okres to jednak był the best”.

Singiel “2004” to retrospekcje dzieciństwa – miejsc i wspomnień z nim związanych, przeplecione odniesieniami do momentów z teraźniejszego etapu życia artystki – dorosłości. W refrenie Lija śpiewa “Disney nieraz też oszukał mnie” żartobliwie nawiązując do emocji pojawiających się podczas pisania piosenki. Wspomina księżniczki z dzieciństwa, postać księcia i miłość z bajek.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Jako dorośli możemy w pewnym sensie czuć się oszukani przez kolorowe, pełne happy endu bajki. Każdy z nas jest świadomy, że prawdziwe życie wcale tak nie wygląda – dodaje Lija.

Warstwa muzyczna utworu współgra z tekstem. Podczas wspominania dzieciństwa melodia jest wesoła, lekka. Gdy jednak wchodzi refren, odnoszący się do rzeczywistości, brzmienie zupełnie się zmienia. Jest mocne, rockowe. Celowo pokazuje to kontrast między beztroskimi latami, a dorosłością.

Lija rozpoczęła swoją karierę od publikowania coverów oraz vlogów na YouTubie. W lutym 2022 roku wypuściła swój pierwszy singiel „trzy”, który osiągnął spory sukces – utwór ma ponad 1,5 miliona streamów w Spotify. Lija niedawno dołączyła do Island Records Polska tym samym zaznaczając poważne podejście do wydawania muzyki. W nadchodzącym roku na pewno będzie o niej głośno.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s