Patty prezentuje akustyczną wersję swojego największego hitu – „Nie Ma Nas”

10 grudnia 2022 roku minęło dokładnie 10 lat od premiery singla i teledysku „(Zabiłeś Tę Miłość) Nie Ma Nas” Patty. To właśnie ten utwór zapewnił wokalistce szeroką rozpoznawalność i pozwolił spełnić jej wielkie marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty. Kilka dni temu Patty opublikowała na swoim kanale YouTube akustyczną wersję hitu, w której jeszcze bardziej można wczuć się w opowiadaną przez nią historię.

W nowej odsłonie „Nie Ma Nas” artystka śpiewa w 100% na żywo, bez dodatkowych efektów produkcyjnych i przy akompaniamencie samego pianina. Tak minimalistyczna forma aranżacji sprawia, że tekst piosenki trafia do słuchacza jeszcze mocniej, a w głosie Patty słychać więcej emocji.

Mimo upływu lat, ze słowami „(Zabiłeś Tę Miłość) Nie Ma Nas” nadal utożsamia się wiele osób, a spora część fanów Patty w dalszym ciągu zna na pamięć każdy wers, o czym można przekonać się, czytając sekcję komentarzy pod klipem z 2012 roku. Świadczy to o ponadczasowym charakterze kompozycji.

Patty, a właściwie Patrycja Dłutkiewicz-Workowska pochodzi z Łodzi, jest polską wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Zadebiutowała w grudniu 2012 roku singlem „(Zabiłeś Tę Miłość) Nie Ma Nas”, który z miejsca stał się ogromnym hitem Internetu i stacji radiowych. Zrealizowany do niego teledysk, do dziś obejrzano ponad 54 mln razy (#1 na polskim VEVO w 2013 roku).

Dzięki „(Zabiłeś Tę Miłość) Nie Ma Nas” Patty, obok Eweliny Lisowskiej, Juli, Honoraty Skarbek i Natalii Szroeder była najpopularniejszą artystką młodego pokolenia w pierwszej połowie lat 2010-.

15 października 2013 roku na półki sklepów muzycznych trafił jej debiutancki album zatytułowany „Już Zmrok”. Z początkiem 2016 roku płyta uzyskała status ZŁOTEJ, sprzedając się w nakładzie 15 tys. egzemplarzy. To z niej pochodzą takie piosenki jak: „Dość Mam Kłamstw”, „Mów Co Chcesz”, „Krzyk” czy „Zaufaj Mi”.

Przez ostatnią dekadę, Patty zagrała kilkanaście koncertów, występowała w programach telewizyjnych, brała udział w historycznym wydarzeniu „Artyści przeciw nienawiści”, którego pomysłodawczynią była Doda, wyszła za mąż, a także została mamą.

W grudniu ub.r. powróciła na rynek muzyczny z świątecznym nagraniem „Magiczny Czas”. Rok 2023 będzie obfity w nowości, co z pewnością zadowoli jej najwierniejszych słuchaczy, spragnionych kolejnych, szczerych i melodyjnych piosenek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s