Pierwsi artyści NEXT FEST ogłoszeni. Wśród nich wschodzące gwiazdy Universala

Zobacz, kto już w kwietniu wystąpi na nowej showcase’owej scenie w Poznaniu.

Premierowa edycja NEXT FEST Music Showcase & Conference ma formułę serii kilkudziesięciu koncertów z popularną i alternatywną muzyką oraz konferencji dla środowiska muzycznego. W programie festiwalu znajdą się występy debiutujących zespołów i topowych artystów i artystek, spotkania, warsztaty i dyskusje dla profesjonalistów z polskiej i międzynarodowej branży muzycznej. Wydarzenia będą odbywać się m.in. w CK Zamek, Estradzie Poznańskiej, klubach Tama, Blue Note, Dragon, Dubliner, W Starym Kinie, Lokum, Schron i wielu innych miejscach w centrum Poznania. 

Wśród występujących znajdują się, wydający w Universal Music Polska, Helucze oraz Ola Olszewska. Helucze, czyli Krzysztof Junak, to wokalista i producent muzyczny. Jest multiinstrumentalistą, jednak jak sam zaznacza, nie do końca wie w jaki sposób grać na każdym z instrumentów, które znajdują się w jego kolekcji. Są one jednak konieczne, by odnaleźć idealne dźwięki mogące dopełnić produkcje artysty. Helucze, po dołączeniu do labelu Island Records Polska, wydał 6 singli, racząc słuchaczy nowymi utworami co miesiąc. W swoich utworach odwołuje się do ucieczki z miasta.

Ola Olszewska to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. W romantycznych popowych piosenkach opowiada o dojrzewaniu do zmian i poszukiwaniu siebie. Do tej pory wydała sześć utworów, w tym odtworzony w Spotify już ponad milion razy “Czy To Nadal Ja”. Młodzieżowy numer „Przypadkiem” trafił w ubiegłym tygodniu na listy edytorskie serwisu, kierując w stronę młodziutkiej artystki coraz więcej zainteresowanych oczu. Podczas NEXT FEST Music Showcase & Conference 2023 zagra swój pierwszy koncert na żywo. 

NEXT FEST nawiązuje do prekursorskiego festiwalu Spring Break, który promował młodych artystów na spotkaniach z branżą muzyczną. W tekście programowym organizatorów można przeczytać:  

Ostatnie lata były wyjątkowo trudne dla środowiska muzycznego, a szczególnie dla młodych artystów. Na szczęście taki jest porządek świata, że po zimie następuje wiosna – festiwalowa wiosna!  NEXT FEST powstaje ku inspiracji publiczności, mediów i branży muzycznej. 

Trudne czasy wymagają nowych rozwiązań. W mieście, gdzie równoprawne idee spotykają się z szacunkiem, wiele lat temu zrodziła się szczera potrzeba wymiany muzycznych doświadczeń.  Pora więc na nowe otwarcie, zbudowane na solidnych fundamentach. Muzyczny Poznań deklaruje: (Let’s) make spring great again!  

NEXT FEST to miejsce, w którym odkryjecie nowe, ulubione zespoły, artystki i artystów gotowych stać się „the next big thing”.  To miejsce, gdzie poczujecie wsparcie dla różnych idei i nurtów, zobaczycie na własne oczy potencjał zjawiskowej muzyki i poznacie osoby, które profesjonalnie urzeczywistniają marzenia debiutujących gwiazd. U nas poczujecie się zauważone i wysłuchani.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s