WIDZIALNE | NIEWIDZIALNE – PREMIERA ÓSMEGO ALBUMU ZAKOPOWER

„Widzialne | Niewidzialne” jest ósmym albumem w dorobku Zakopower. Zespół wraca nieco odmieniony, ze świeżym materiałem, w którym pojawiają się szlachetne, popowe melodie i inspiracje muzyką świata. Z okazji premiery płyty w sieci pojawił się także teledysk oraz singiel zatytułowany „Wielkie oczy”, wykonywany przez Sebastiana Karpiela-Bułeckę w duecie z NOSOWSKĄ.

Na krążku „Widzialne | Niewidzialne” znalazło się 12 kompozycji, które powstały we współpracy z Mateuszem Pospieszalskim. Artyści jednak, mimo nowej odsłony, nie dają zapomnieć słuchaczom o tym, skąd pochodzą i nie tracą Góralskiego Ducha. To, czego oczywiście nie mogło zabraknąć na tej płycie, to przejmujące i poetyckie teksty napisane przez Bartłomieja Kudasika oraz Sebastiana Karpiela-Bułeckę. 

„Widzialne | Niewidzialne” to metafizyczna podróż przez czasy i ludzkie losy, to opowieść o przenikaniu się przeszłości z teraźniejszością, świata materialnego z duchowym. Uniwersalne historie i wartości, które dotyczą każdego z nas – miłość, radość, wiara, przemijanie… Tak jak muzyka, którą tworzy zespół z Sebastianem Karpielem-Bułecką na czele, miesza w sobie tradycję i nowoczesność, ale w gruncie rzeczy porusza te same struny, co muzyka grana na Podhalu od stuleci. 

– Ten świat pędzi. Pędzimy i my. Czasem tracimy z oczu to, co najważniejsze. Tymi piosenkami chcemy powiedzieć – zatrzymajmy się na chwilę, spróbujmy dostrzec to, co nienamacalne. Pod warstwą świata materialnego tętni ten duchowy. Można go doświadczyć w przyrodzie, czyimś uśmiechu, w sobie, czy w muzyce… Mam nadzieję, że także tej, którą dla Was stworzyliśmy na albumie „Widzialne | Niewidzialne”. – mówi Sebastian Karpiel-Bułecka.

Do tej pory album promowały single – „Widzialnie i niewidzialne” oraz przebój „Chwila”, który można usłyszeć w wielu ogólnopolskich i lokalnych stacjach radiowych. Teraz z okazji premiery płyty w sieci pojawił się utwór zatytułowany „Wielkie oczy”, w którym razem z Sebastianem Karpielem-Bułecką śpiewa NOSOWSKA.

Teledysk do singla „Wielkie oczy” to historia inspirowana kinem noir, komiksami i filmem „Sin City”. Sebastian Karpiel-Bułecka wciela się w rolę detektywa Bullocka walczącego ze strachem, który opanował miasto.

– Zdecydowałem się osadzić historię walki ze Strachem w czarno-białym, nie do końca określonym, komiksowym świecie. Tym zabiegiem chciałem uwypuklić i przerysować wewnętrzną walkę, i nadać Strachowi bardziej namacalną postać czarnego charakteru, który stara się opanować całe miasto i zatruć nasze myśli. 
Inspiracją dla tego pomysłu były komiksy, filmy noir i kultowe już Sin City. Ujęcia w czerni i bieli, i elementy graficzne wzmacniają wrażenie przeniesienia historii w ramki komiksu,co pozwala nam jeszcze bardziej przerysować walkę, którą detektyw musi stoczyć “z tym co wielkie ma oczy”.
 – mówi Michał Chabelski, reżyser klipu do utworu „Wielkie Oczy”.

Płytę w wersji CD zaprojektował Maciej Cecotka, a szata graficzna została wzbogacona przez wyjątkowe fotografie Zofii Rydet – wybitnej fotografki, która od lat 50-tych w skupiała swoją uwagę na ludziach pochodzących z różnych regionów Polski, w tym z Podhala. Artystka na swoich zdjęciach pokazywała przemijający obraz polskiej wsi, a jej prace charakteryzuje szczerość i naturalność.

Album z autografem Sebastiana Karpiela-Bułecki do kupienia:

www.sklepzmuzyka.pl/zakopower/widzialne_niewidzialneCD

Album dostępny we wszystkich serwisach streamingowych:
https://Kayax.lnk.to/WidzialneNiewidzialne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s