XANSANA w świątecznym singlu i teledysku „Xmas”

W tym roku XANSANA przygotowała dla swoich fanów wyjątkowy, bożonarodzeniowy prezent. Jest nim autorska piosenka świąteczna o wymownym tytule – „Xmas”. Jak na prawdziwą youtuberkę przystało, do utworu powstał klimatyczny teledysk, który można już obejrzeć na jej oficjalnym kanale. Singiel dostępny jest także we wszystkich muzycznych serwisach streamingowych.

„Święta Bożego Narodzenia to czas pełen radości i chwil spędzanych z bliskimi. To także wspólne przygotowania, pieczenie ciast, gotowanie potraw czy strojenie choinki. W większości domów w trakcie wykonywania tych czynności z głośników wybrzmiewają piosenki z charakterystycznymi dzwoneczkami, podkreślającymi świąteczny klimat. Kilka miesięcy temu postanowiłam, że też chcę mieć w swoim repertuarze taki utwór. I stało się. Dziś mogę podzielić się ze słuchaczami singlem «Xmas». Stworzyłam go w moim ulubionym stylu, czyli R&B. Bardzo mi zależało na tym, aby zarówno warstwa instrumentalna, jak i tekstowa, już od pierwszych sekund trwania numeru wprawiała każdego w ten magiczny, świąteczny nastrój. I myślę, że to mi się udało” – mówi XANSANA.

„Xmas” zaskakuje wachlarzem nieoczywistych rozwiązań, na które artystka zdecydowała się w procesie komponowania. Kawałek cechuje udane połączenie specyficznego bitu, prostych wersów – bezpośrednio przywołujących zwyczaje i sytuacje polskich świąt, tj. oglądanie dobrze znanego filmu („Kevin w domu znowu będzie sam”) czy podkradanie przez dzieci wypieków („Mama upiekła w kuchni keks / Kazała zostawić go na święta”) oraz rozbudowana linia melodyczna z pięknymi, ciepłymi wokalizami, a nawet elementami rapu. Dzięki takim zabiegom XANSANA wyraźnie sygnalizuje, że nie chce korzystać ze sprawdzonych schematów songwriterskich, a przy okazji pokazuje kolejne oblicza swojego wokalu.

XANSANA (Roksana Czeryba) ma 26 lat, śpiewa, komponuje i pisze teksty. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, na którym studiowała muzykologię, a także dziennikarstwo i komunikację społeczną. Kojarzyć ją można z YouTube’a (66 tys. subskrybentów), TikToka (274 tys. obserwujących) i młodzieżowych seriali telewizyjnych.

Do tej pory wydała pięć solowych singli: „Zacznij żyć” (2018), „Dziewczyny rządzą” (2019), „L.O.V.E.” (2019), „You were another fake” (2020) oraz „Chillout” (2022).

Ostatni z wymienionych ujrzał światło dzienne w sierpniu br. i w krótkim czasie od premiery stał się viralowym utworem na polskim TikToku (blisko 2 tys. opublikowanych filmów z wykorzystaniem oryginalnego dźwięku „Chillout”). Nagranie to do dzisiaj gości na antenach stacji radiowych.

Aktualnie XANSANA przygotowuje się do kolejnej roli w jednej z produkcji telewizyjnych i nieprzerwanie nagrywa nowe materiały wideo na YouTube i TikToka.

W niedalekiej przyszłości chciałaby wydać debiutancki album.

XANSANA w social mediach:

YouTube: https://www.youtube.com/@xansana

YouTube (kanał lifestylowy): https://www.youtube.com/@xansanavlog

TikTok: https://www.tiktok.com/@xansana/

Instagram: https://www.instagram.com/_xansana_/

Facebook: https://pl-pl.facebook.com/roksanaxansanaczeryba/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s