Pandemiczny utwór Effy nabiera nowego znaczenia

fot. Dagmara Szewczuk @dagsoon

Effy (muzyczne alter ego Kasi Sawczuk) prezentuje drugi singiel zapowiadający jej debiutancką płytę.
Klaustrofobia”, która została stworzona jeszcze w pierwszych miesiącach pandemii, dzisiaj nabiera nowego znaczenia.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Ten utwór jest dla mnie szczególnie ważny, ponieważ powstał w bardzo dziwnym momencie naszego życia, kiedy wszyscy utknęliśmy zamknięci w domach. Choć to już za nami, to momentami wciąż utożsamiam się z tym tekstem, gdy jestem gdzieś pomiędzy myślami o niepewnej przyszłości a uczuciem przytłoczenia miejskim życiem” – mówi Effy o „Klaustrofobii”.

Chociaż utwór „Klaustrofobia” powstał w czasie lockdownu, tekst piosenki ani trochę się nie zestarzał, a wręcz zyskał nowe znaczenie. W czasach, w których trudno jest pozytywnie myśleć o przyszłości, kiedy żyjemy w ciągłej niepewności, a życie nas przytłacza, łatwo zapomnieć o oddychaniu. W szczególności żyjąc w mieście bez tlenu.

Klaustrofobia” to opis zagubienia i samotności, która dotyka nas nawet wtedy, gdy otacza nas mnóstwo ludzi. W wielkim świecie możemy poczuć się malutcy, niewidzialni, odosobnieni. Atakujące nas zewsząd kłamstwa, przygnębienie i strach sprawiają, że wszystko wydaje się przytłaczające, brakuje nam przestrzeni.

Zrób głęboki wdech… i wydech. Po prostu oddychaj.

Effy (muzyczne alter ego Kasi Sawczuk) prezentuje drugi singiel zapowiadający jej debiutancką płytę.
Klaustrofobia”, która została stworzona jeszcze w pierwszych miesiącach pandemii, dzisiaj nabiera nowego znaczenia. Do utworu powstało również wideo, które można obejrzeć w serwisie YouTube.

Klaustrofobia” to drugi singiel Effy po „Resecie”, który miał swoją premierę we wrześniu. Obie piosenki zapowiadają debiutancką płytę Artystki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s