„PSIA MAĆ”! DOMINIKA BARABAS POWRACA Z ALBUMEM W WIELKIM STYLU

MIŁOŚĆ – WIĘCEJ GRZECHÓW NIE PAMIĘTAM… PREMIERA ALBUMU „PSIA MAĆ” DOMINIKI BARABAS!

Płyta „Psia Mać” to bezsprzecznie najdojrzalszy album artystki, zarówno pod względem brzmieniowym jak i tekstowym. Spójny, dopieszczony muzycznie w najdrobniejszym szczególe i całkowicie nieprzewidywalny. Krążek jest wielkim powrotem Dominiki po 6 latach ciszy wydawniczej.
 
SŁUCHAJ ALBUMU „PSIA MAĆ” W STREMIE
 
“Psia mać” to podróż po temacie wielokrotnie już ogrywanym – bo miłości – jednak tutaj słyszymy o relacji trudnej, przemocowej, z poliamoryzmem w tle… ta bardzo osobista i szczera do bólu płyta długo dojrzewała oczekując na swoją premierę – nie jest łatwo dzielić się ciężką treścią w sposób przystępny, co się jednak finalnie udało i to efektownie. Muzyczną ucztę fenomenalnie dopełnia szata graficzna stworzona przez Bertę Cebrat.

Album jest zaskakująco nowoczesny w brzmieniach, jak na artystkę wyrosłą z matecznika piosenki literackiej. Niech więc odbiorców nie zwiedzie dotychczasowa kariera Dominiki – “Psia Mać” jest świeża, nie nudzi się, a każdy utwór otwiera nową, barwną historię, do której chce się wracać wciąż i wciąż.

W nagraniach uczestniczyli znakomici muzycy, m.in.: Adam LemańczykWojciech FamielecTomasz BoruchPaweł HarańczykJan Czaja czy Tomasz Kaczmarek. Za produkcję muzyczną odpowiedzialni są Dominika Barabas i Szymon Orchowski.
 
KUP ALBUM „PSIA MAĆ”

Single promujące płytę “Psia Mać”

Dominika Barabas – kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, producentka, multiinstrumentalistka i wokalistka.

W swoim dorobku ma cztery autorskie albumy – „Cień”, „Zbiór porannych bzdur”, „Rustykalny Cyrk”, “Psia Mać” – oraz szereg kompilacji płytowych (m.in. „Muzyka Czterech Stron Świata”, „Mistrzowie polskiej piosenki”, „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Ballady i niuanse”, „Między ciszą a ciszą”, „W stronę Krainy Łagodności, Vol.1”) i kolaboracji muzycznych z różnorodnymi artystami polskiej sceny muzycznej.

Laureatka głównych nagród festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in.:  Studencki Festiwal Piosenki, Międzynarodowy Festiwal OPPA, PPA, Niemen NON STOP, Przebojem na Antenę, Pejzaż bez Ciebie, Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK, Pamiętajmy o Osieckiej.

Artystka zagrała dziesiątki koncertów, zaznaczyła także swoją obecność na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, jak: SoundEdit Festival, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Męskie Granie, Spring Break, Festiwal Jazz Jantar, TransVocale. Jest autorką muzyki do gry komputerowej Two Worlds II: EotDP Memories, aranżerką cyklicznego widowiska multimedialnego „Alchemia Światła”, a także przewodnicząca Zarządu Sekcji B – Autorów Utworów Muzyki Rozrywkowej i Tanecznej – Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, oraz organizatorką Songwriting Camp ZAiKS.
 
Dominika Barabas w socialach:

https://www.facebook.com/barabasofficial/
https://www.instagram.com/dominika_barabas/
https://barabas.com.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s