13 Drzew popełnili “Jeszcze jeden grzech”

Wrocławski zespół 13 Drzew ściąga maski i debiutuje intrygującym singlem “Jeszcze jeden grzech”. Utwór niesie za sobą istotne przesłanie, do którego nawiązuje niecodzienna, “zamaskowana” akcja miejska.

13 Drzew to zupełnie nowy projekt muzyków znanych z folkowego zespołu Madamme oraz podcastu Cierpienia Młodego Muzyka — Miłosza Całujka i Jędrzeja Wołka. Skład grupy tworzą również wokalista i aktor znany m.in. z roli Jima Morrisona w musicalu Cezarego Studniaka “Jeździec Burzy” – Rafał Wawrzeń oraz perkusista i dyrektor Teodor Lulis Music Garage – Teodor Lulis

Fani wspomnianego Madamme bez problemu odnajdą w brzmieniu 13 Drzew folkowe elementy, takie jak brzmienie ukulele czy pianina, jednak DNA zespołu opiera się znacznie mocniej na gitarach, basie i perkusji. Tym samym 13 Drzew przekłada na polską wrażliwość inspiracje popularnym w Ameryce folk-rockiem.

Jeszcze przed wydaniem jakiegokolwiek utworu, zespół wyruszył w swoją pierwszą letnią trasę koncertową, podczas której zaprezentował się na licznych festiwalach i zjechał Polskę od Giżycka po Zgorzelec. Muzycy zgromadzili tym samym oddaną rzeszę fanów, której dedykują swój pierwszy singiel.

Premierę utworu poprzedziła akcja promocyjna na ulicach Wrocławia. Artyści pokazywali się w białych maskach i zagrali akustyczne mini koncerty w kilku różnych miejscach, m.in: Cafe De France, restauracji Witaminka oraz kawiarni Kalambur. Ich zamaskowane twarze bez wyrazu były symbolem przesłania, jakie niesie za sobą debiutancki singiel 13 Drzew. Utwór opowiada bowiem o bezrefleksyjnym przemykaniu przez życie – bez barw, emocji i ostatecznie twarzy, będącej reprezentatywnym odzwierciedleniem osobowości. Według artystów wielu z nas przybiera podobne, niewidzialne maski na co dzień, ślepo poddając się presji społeczeństwa, żyjąc bez zastanowienia się nad sensem i celem istnienia.

Mieszkańcy Wrocławia jeszcze przez kilka najbliższych dni będą mieli okazję natknąć się na ulicach miasta na zamaskowany zespół, a cała akcja sfinalizuje się 7 grudnia, podczas koncertu premierowego we wrocławskim klubie Łącznik, gdzie nastąpi oficjalne zdjęcie masek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s