Premiera teledysku „Siła zakazanych westchnień” OBRASQi

OBRASQi prezentują „Siłę zakazanych westchnień”.

Siła marzeń, siła westchnień, jest jak iskra, płomień niosący dobry przekaz, coś czym zapalamy innych. Każdy potrzebuje takiego płomienia, czegoś, kogoś, kto da mu ten żar. Czas nie może tylko płynąć gdzieś obok, być samą egzystencją. Potrzeba przeżywania, doświadczania chwil wyraźniej, najmocniej jak się da, aby czuć każdą godzinę, minutę, sekundę – OBRASQi

Na 18 listopada zaplanowana jest publikacja w streamingu alternatywnej wersji utworu „siła zakazanych westchnień”. Teledysk do nowego nagrania do obejrzenia już teraz!

O B R A S Q i

Muzyka zespołu OBRASQi zaliczana jest do indie-dreampop-rocka, jednak wykracza daleko poza ramy jednego gatunku. Zespół sięga zarówno do klimatycznych elementów art-rocka jak i do nowoczesnych popowych brzmień elektronicznych, tworząc obok krótkich piosenek, wielominutowe utwory, wzbogacone o delikatny kobiecy głos. Grupa działa od kwietnia 2019 roku, w tym czasie wystąpili u Tomasza Żądy w audycji „Trójka Żąda Debiutów”, zagrali na żywo w programie „MiniMax” Piotra Kaczkowskiego, ich singiel „Dopowiedzenia” dotarł do #27 Listy Przebojów Programu Trzeciego i na szczyt Listy Polskiego Radia Rzeszów. Mają na swoim koncie wydanie maxisingla “HolyGram”, który znalazł się na pierwszym miejscu jednego z zestawień Będzie Głośno radiowej Czwórki oraz EP „Porzeczkowy”. W 2020 r. OBRASQi zostały finalistami Muzycznego Odkrycia Roku Metropolii, zdobyli także statuetkę MusicLifePL Awards w kategorii Nowa Muzyka. Rok 2021 to zakwalifikowanie zespołu do programu „Tak Brzmi Miasto”. Na swoim koncie mają koncert w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie oraz występy na wielu festiwalach w tym na międzynarodowym festiwalu InoRock. Debiut płytowy „Dopowiedzenia” (2021) uznany został przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę/debiut roku, a miesięcznik Teraz Muzyka uplasował OBRASQi na #4 w zestawieniu „Nadziei 2021” polskiej muzyki.  

Rok 2022 to występy min. w Radiu Nowy Świat, znalezienie się w line-up festiwalu United Arts a także zaproszenie przez Riverside do zagrania jako gość specjalny finału trasy jubileuszowej „20 Riverside”. To także praca nad drugą płytą „szepty ciszy” (premiera wrzesień 2022), z której pochodzą  single „obiecaj” oraz „siła zakazanych westchnień”.

W tym roku także Radio 357 umieściło „Dopowiedzenia” w zestawie LP21, najważniejszych polskich utworów XXI wieku.

Monika Dejk-Ćwikła – śpiew, teksty, Artur Wolski – gitary, klawisze oraz Jarek Bielawski – perkusja.

https://www.obrasqi.com/

https://www.facebook.com/obrasqi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s