Mąż powraca z czwartym singlem „Czy pamiętasz?”

Sebastian Mnich rozwija solowy projekt Mąż powoli i konsekwentnie. Nie spieszy się, nie wykonuje przypadkowych ruchów. Każdy singiel jest przemyślany, każdy czeka na swój czas. Listopadową porą Mąż zaprasza do wysłuchania piosenki o miłości, o tym pierwszym momencie, w którym nic jeszcze się nie wydarzyło, ale już wiadomo, że wydarzy się wiele. „Czy pamiętasz?” to czwarty singiel projektu.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Twórczość Mnicha charakteryzuje prostota i brak nadęcia. Twórca nie udaje, nie kokietuje. Jest szczery, prosty, intymny, a dzięki temu prawdziwy. Jak sam mówi, nie potrafi stworzyć piosenki, by się przypodobać. Jego utwory są jak intymna rozmowa przyjaciół w kuchni, z kubkiem herbaty w dłoni, kiedy czas zwalnia, kiedy można pozwolić sobie na czułość i szczerość.

Mąż to solowy projekt Sebastiana Mnicha, autora muzyki i tekstów. Mnich do tej pory kojarzony był przede wszystkim jako perkusista, grał min. w takich zespołach jak KSU, Personel, współtworzył też zespół Totentanz. Tym razem stworzył autorski projekt, wytyczający zupełnie nową ścieżkę w jego karierze. Mnich odsłania przed słuchaczami co mu w duszy gra, dając swojemu projektowi prostą i zaskakującą nazwę – Mąż. Jest to projekt eklektyczny, utwory mają przeróżny charakter formalny, a jednak tworzą spójną, osobistą opowieść o mężczyźnie po czterdziestce, który bez megalomanii opowiada o swoich emocjach, uczuciach i codzienności. Trwają prace nad debiutancką płytą. W niektórych utworach Męża występują zaproszeni goście.  W pierwszym z nich, „Nie musisz”, który miał premierę 28. marca 2020, w radiowej Trójce, gościnnie na fortepianie zagrał pianista Daniel Grupa. Kolejną propozycją Męża był utwór „Papieros”, do którego klip stworzyła krakowska artystka Justyna Peller-Szałańska. W utworze „Zaplątani” gościnnie zaśpiewała Anna Wyszkoni. 

https://www.facebook.com/projekt.maz/

https://www.instagram.com/maz_official_/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s