MC SOBIESKI przedstawia hymn na mistrzostwa świata w Katarze

Raper z Kalisza nagrał kolejny utwór dedykowany biało-czerwonym.

„Cały świat stoi przed nami otworem. Jesteśmy narodem, który nieraz skakał w ogień. Polak nie ugina kolan, idziemy po swoje. Niezłomne nadzieje tlą się w nas od pokoleń” – rapuje MC Sobieski.

40-latek pochodzący z Kalisza cierpi na nieuleczalną chorobę oczu, która prowadzi do stopniowej utraty wzroku, ale nie przeszkadza mu to w żywieniu futbolowej pasji. W 2012 roku zajął drugie miejsce w konkursie na polski hymn piłkarskiego Euro, a cztery lata później nagrał kolejny utwór zagrzewający do walki naszą kadrę. Przed kolejnym występem naszej reprezentacji na wielkim turnieju, na mistrzostwach świata w piłce nożnej rozgrywanych w Katarze, artysta nagrał piosenkę „Nowa nadzieja”, z podtytułem „Hymn reprezentacji Polski na mundial 2022 ”.

MC Sobieski mówi o nim:

Mój najnowszy utwór nosi tytuł „Nowa nadzieja”, gdyż każdy turniej to nowa szansa. Od dziecka kibicuję naszej drużynie i pomimo tego, że zdarzały się jej gorsze chwile, to nigdy nie straciłem wiary w naszą reprezentację. Moim marzeniem jest, aby po raz kolejny moja piosenka dotarła do polskich piłkarzy i tchnęła w ich serca wiarę i nadzieję. Pomimo tego, że wzrok mi już nie pozwala na śledzenie tego, co się dzieje na ekranie telewizora, to nadal czerpię ogromną przyjemność z każdego meczu naszej kadry. Byłem i będę z nią w tych pięknych chwilach i nie opuszczę jej także, jeśli nadejdą te gorsze. Liczę, że na tegorocznym turnieju nasi piłkarze uwolnią cały potencjał, który w nich drzemie, dając polskim kibicom wielkie emocje. Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

Singiel jest już dostępny w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/mcsobieskinowanadzieja

Teledysk do utworu ukazał się 11 listopada 2022.

XXII Mistrzostwa Świata w piłce nożnej FIFA World Cup Qatar 2022 rozpoczną się w niedzielę, 20 listopada 2022 w Katarze. Polska zagra w grupie C z Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) i Argentyną (30 listopada).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s