Dzisiaj jest pięknie! Duxius z nowym singlem

Po poruszającej balladzie Dziki Bez, stojąca za tym wielowymiarowym projektem muzycznym Edyta Rogowska serwuje nam kolejny zastrzyk funkowo-gitarowej energii, tym razem w niemieckojęzycznym wydaniu.

Nowy singiel Duxius to afirmacja momentu, w którym czujesz, że wszystko zmierza w dobrym kierunku i przepełnia Cię motywująca wiara w to, że mimo przeciwności losu, finał będzie satysfakcjonujący. To wzięcie w nawias wszystkiego, co doskwiera nam w życiu codziennym, bo jak mówi sama Edyta:

Koniec końców życie to tylko gra, więc nie powinniśmy pozwalać na to, aby naszą codziennością zawładnęły negatywne emocje. „Heute ist schön” jest wyczekiwaną zmianą perspektywy, łagodzącym westchnieniem, które jednocześnie rozładowuje długo trzymane napięcie i w ten sposób oczyszcza, tworzy przestrzeń na nowe przeżycia. 

Zadziorny utwór przyciąga uwagę rozpoczynającą go melorecytacją, która płynnie przechodzi w mocne uderzenie gitary i basu. Za kompozycję, która tak, jak w poprzednim singlu — Dziki Bez, już po pierwszym przesłuchaniu zapada w pamięć, odpowiada sama Edyta. Całość dopełnia teledysk, w którym Duxius powraca do sztuki teatralnego performance’u, podczas którego artystka przybiera różne wcielenia muzyczne.

Heute ist schön (niem. „Dzisiaj jest pięknie”) rozpoczyna część muzycznej trylogii. Wczoraj jest za późno, będzie otwierał nadchodzący album artystki, zaś utwór o „jutrze” ukaże się w przyszłym roku i będzie stanowić metaforyczną kontynuację nowej dla Edyty kariery jako solowa artystka. Utwór jest czwartym, a zarazem ostatnim przedpremierowym singlem zapowiadającym nadchodzący album Duxius — Remanence, który ujrzy światło dzienne już 18 listopada. Właśnie dziś wystartował preorder płyty w specjalnym wydaniu: z autografem artystki oraz unikatową pocztówką, namalowaną ręcznie przez Edytę.

Zamów album „Remanence” w preorderze!

Duxius to muzyczny projekt Edyty Rogowskiej – kompozytorki, autorki tekstów, instrumentalistki oraz wokalistki mieszkającej w Berlinie. Na swoim koncie artystka ma już stworzoną w duecie EP-kę teraz twój ruch, która miała swoją premierę w 2021 roku. Wydane w tym roku single: Daredevil, Nie wierzę w spokój oraz Dziki Bez nieustannie powiększają jej grono odbiorców i zachwycają kolejnych dziennikarzy, dzięki czemu utwory można było usłyszeć w takich rozgłośniach, jak Radio 357, Radio Nowy Świat, Czwórka, Radio Eins czy Radio Afera.

Projekt Edyty charakteryzuje różnorodność i łączenie – nie tylko brzmień czy odmiennych form sztuki. Duxius to również – jak sama nazwa wskazuje – fuzja językowa, bowiem Edyta pisze piosenki aż w trzech językach: polskim, angielskim oraz niemieckim. Eklektyzm projektu odzwierciedla się również w jego brzmieniu, które bazuje na szeroko pojętej alternatywie, lecz śmiało zahacza o – często odległe od siebie – gatunki takie jak funk, indie, elektronika, rock, a nawet jazz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s