Dominika Plonka robi “księżyc klik” i zachęca do słuchania nowego singla

Czasem natłok myśli i zewnętrznych problemów sprawia, że chcemy się odciąć od internetowego świata i wywiesić tabliczkę: “NIE PRZESZKADZAĆ”.

Kiedy potrzebujemy się odciąć od świata, wystarczy, że w naszym telefonie zrobimy “księżyc klik” i nikt nie będzie nam przeszkadzać. Do tego zachęca Dominika Plonka w nowym singlu, który stworzyła w rodzinnym gronie. Artystka ponownie współpracowała ze swoim bratem, Dafeat (Dawid Płonka), i to on wprowadził do tego utworu swoje charakterystyczne elektroniczne/drum’n’bassowe brzmienie.

“księżyc klik” to opowieść o przeprowadzce do nowego miejsca, gdzie wszystko wydaje się znajome, a w rzeczywistości – zupełnie obce. To również odliczanie do ponownego spotkania z “drugą połówką”, z którą artystka na tamten moment była w relacji na odległość. Dominika Plonka o nowym singlu mówi: Do jego stworzenia zainspirowała mnie sytuacja w której się znalazłam: byłam w świeżej relacji na odległość i bardzo za tą osobą tęskniłam. Było to wręcz nieznośne, prawie jak oczekiwanie na skan kliszy od fotografa, które czasem „trwa milenium”.

SŁUCHAJ W STREAMIE: Dominika Plonka – księżyc klik

Dominika Plonka to wokalistka i autorka tekstów, która sama siebie określa jako: “głos codziennego kontemplowania nad samą sobą”. Swoje doświadczenia oddaje muzyce i słuchaczom, by tchnęli w nie nowe życie. Rozwija się zarówno w solowym projekcie, jak i we współpracy z takimi artystami jak Miroff, Wuja HZG czy runforrest. Za swoje muzyczne inspiracje uznaje m.in. Jorję Smith, Amę Lou i Snoh Aalegra, co można usłyszeć w jej pop’owo soul’owych kawałkach. Do tej pory wydała takie single jak“trzy zestawy”, “CHAOS” oraz “NA JAW”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s