KONTROWERSJE MU NIESTRASZNE! DILDO BAGGINS NAPISAŁ PRZEBÓJ NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Są już piosenki na każde święto? Przy najnowszej premierze najbardziej znanego artysty z torbą na głowie można uznać, że chyba już tak. W tym roku na “grobing” przemierzając cmentarne ulice nie pójdziemy tylko ze zniczami, ale również z melodią piosenki pt.: „Przebój na Wszystkich Świętych” od Dildo Bagginsa. Artysta z torbą na głowie opublikował właśnie singiel pod tym przewrotnym tytułem. Już w zeszłym roku Baggins zaproponował niekonwencjonalne spojrzenie na klasyczne polskie bożonarodzeniowe świętowanie i wydał “anty-kolendę” pt.: “Święta”. W tym roku Dildo idzie o krok dalej i proponuje nowy singiel z cyklu „Święte polskie” i zaprasza na … cmentarz w czasie Wszystkich Świętych. To właśnie tam i dokładnie o tej porze roku rozgrywa się akcja piosenki. Utwór to niestandardowa historia miłosna, której głównym planem jest wielkomiejski cmentarz na warszawskim Bródnie. „Przebój” opowiada o młodzieńcu, który ma szczęście widywać swoją lubą tylko i wyłącznie w czasie świąt Wszystkich Świętych. Do spotkań tych dochodzi poniekąd przypadkiem, gdyż para odwiedza groby, które sąsiadują ze sobą. Pomimo wielu starań i poszukiwań do tej pory parze bohaterów nie udało się nigdy odnaleźć poza cmentarzem, co chłopak usilnie stara się zmienić.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Tak o piosence mówi sam Dildo: Bardzo podoba mi się pomysł osadzenia akcji miłosnej na cmentarzu i to w czasie tak istotnych dla Polaków świąt. Takie sytuacje mogą mieć miejsce, jako że miłość jest głucha i ślepa. Nie wybiera tylko tak zwanych romantycznych miejsc, ponieważ wszystkie są dla niej równe. Każda miłość to również gesty, które odczytywane są przez kochanków bardzo symbolicznie i w czuły sposób. W “Przeboju” takim gestem, który przypomina bohaterowi o dziewczynie jest fakt, iż zapalił znicz na grobie jej babci. Próba pomyślenia o cmentarzu jako o scenie historii miłosnej i wyczekiwania na święta wszystkich świętych i wizyty na cmentarzu, aby spotkać swoją ukochaną, wydaje się być wystarczająco pokręcona atrakcyjna abym mógł napisać o tym piosenkę.

M MAG POLECA: NIE WSZYSTKO MUSI BYĆ WYGŁADZONE I POSŁUSZNE ABY BYŁO PRAWDZIWIE PIĘKNE – DILDO BAGGINS/BARTOSZ MARMOL [WYWIAD]

Obserwuj Dildo Bagginsa na:

https://www.facebook.com/dildobagginsmusic

https://www.instagram.com/d.baggins_/

https://www.tiktok.com/@dildobagginsmusic

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s