Jazz. PL vol.3 Franciszek Pospieszalski Quintet

21 października 2022 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazał się trzeci już album z nowej serii wydawniczej, prezentującej koncerty radiowej Dwójki z cyklu Jazz.PL. Tym razem jest to wydawnictwo zatytułowane „Franciszek Pospieszalski Quintet” dedykowane muzyce Charlesa Mingusa.

W tym roku przypada setna rocznica urodzin Charlesa Mingusa – jazzowego giganta, którego najlepiej opisują dwa słowa: ekscentryczny i bezkompromisowy. Fenomenalnego kompozytora i jednego z najbardziej charakterystycznych kontrabasistów w historii, także bohatera barwnych jazzowych anegdot. Z tej okazji na płycie znalazł się znakomicie zrealizowany dźwiękowo koncert, który odbył się w Studiu S-3 Polskiego Radia 7 maja 2021 r. Grającemu na kontrabasie liderowi projektu, Franciszkowi Pospieszalskiemu towarzyszyli: na saksofonie tenorowym Marek Pospieszalski na trąbce Piotr DamasiewiczGrzegorz Tarwid na fortepianie i Bartosz Szablowski na perkusji.

Franciszek Pospieszalski Quintet to już trzeci album wydany w ramach serii Jazz.PL, na którą trafiają najciekawsze jazzowe koncerty radiowej Dwójki, transmitowane na antenie i w mediach społecznościowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s