Takie Proste – nowy utwór Hart!

Rockowy zespół Hart, który dał się poznać za sprawą bardzo dobrych i nośnych singli, proponuje kolejny nowy utwór. „Takie Proste”, zwłaszcza w połączeniu z teledyskiem, ukazuje łagodniejsze oblicze zespołu.

Hart, w swojej twórczości, łączą gitarowy czad z chwytliwymi melodiami. Mają ‘metalową’ przeszłość i absolutnie nie odcinając się od swoich korzeni, zwracają się w kierunku melodyjnego rocka nawiązującego brzmieniem do wczesnych lat 2000-ych, czyli ich zdaniem „ostatnich lat dominacji muzyki gitarowej”. Słuchać to również w niezwykle emocjonalnym nowym singlu pt. „Takie Proste”. Jak mówią: Założeniem było stworzenie współczesnej klasycznej ballady rockowej: powolnej, monumentalnej, z wyraźnym podziałem na spokojne, akustyczne zwrotki i potężne refreny w stylu wielkich przebojów Metalliki czy Guns N’ Roses. Tekst choć inspirowany faktycznymi przeżyciami, można czytać jako uniwersalne studium żalu po sprawieniu zawodu i stracie ukochanej osoby.

Bardzo ważny w tym kontekście jest również teledysk i jego symbolika. Tak członkowie Hart przedstawiają kulisy jego powstania: Scenarzystą i reżyserem teledysku jest Artur, basista Hartu. On wpadł na pomysł zobrazowania piosenki przez pryzmat choroby alkoholowej, która dotyka niemałą część społeczeństwa. Teledysku pewnie nie udałoby się zrealizować gdyby nie życzliwość i wsparcie ze strony Wolborskiego Centrum Kultury, które użyczyło swoją scenę teatralną oraz Sołtyski Wolborza, Pani Marty Smejdy wraz z małżonkiem, którzy zagrali główne role. W Wolborzu zagraliśmy nasz pierwszy koncert, stąd obopólna sympatia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s