Artyści Polydor Records na Great September

Sprawdź gdzie i kiedy grają: Ignacy, Wiktor Dyduła, Martin Lange, Luna, Atlvnta, Jakub Skorupa.

Festiwal showcase’owy Great September rozpoczyna się 20 października (czwartek) i kończy 22 października (sobota). Podczas trzech dni koncertów i paneli dyskusyjnych, usłyszymy najciekawszych młodych wykonawców rodzimej sceny. Wśród nich 5 polydorowych artystów.

20.10, 19:00 – Niebostan

LUNA to charyzmatyczna polska artystka i inspirująca postać alternatywnej sceny muzycznej. Refleksyjny charakter tekstów, połączony z kosmiczną elektroniką, wprowadza w tajemnicze przestrzenie dźwięków, a głos niesie ukojenie. Luna tworzy zupełnie nową jakość na polskiej scenie muzycznej.

​20.10, 21:00 – Łódź Kaliska Scena Dolna

ATLVNTA to duet Kasi Golomskiej i Kamila Durskiego. Projekt powstał w 2020 roku. Bazujące na elektronicznych beatach i soulowej energii brzmienie można określić mianem alternatywnego rapu i nowofalowego popu. Podszyte nihilistycznym leitmotivem teksty to integralna część stylu i są zbiorem obserwacji codziennego życia, bez tabu. Estetyka zdjęć oraz teledysków to z kolei nawiązanie do wczesnych lat 00’ przefiltrowana i uaktualniona przez osobowości artystów.

21.10, 21:30 – Scena Dr. Martens – DOM

JAKUB SKORUPA debiutuje po trzydziestce albumem „Zeszyt Pierwszy” na którym znalazły się hymny jego pokolenia „Pociągi towarowe” czy „Joga” (nagrana wspólnie z Patrick The Pan). Właśnie wypuścił pierwszą odsłonę live sesji, którą 28 października zamknie w czterosinglowej EPce digitalowej. 

22.10, 21:00 – Scena Brooklyn Hala Maszyn EC1

WIKTOR DYDUŁA, artysta o niepodrabialnym poczuciu humoru ma niezwykły talent do tworzenia chwytliwych melodii. Podczas koncertu zaprezentuje znane i lubiane „Dobrze wiesz, że tęsknie”, „Koło Fortuny” ale także niepublikowane utwory zwiastujące debiutancki album.

22.10, 21:00 – Niebostan

IGNACY Niezwykle utalentowany młody wokalista. Jego autorski materiał muzyczny jest taki jak on sam – głęboki, refleksyjny, pełen blasków i cieni, trochę przekorny. To wysokiej jakości muzyka pop, w której pobrzmiewa klasyczne i jazzowe wykształcenie artysty.

22.10, 20:30 – Scena Dr. Martens – DOM

MARTIN LANGE, czyli Marcin Makowiec i Michał Lange dopiero co wydali debiutancki album „Kontrasty”, ale debiutantami bynajmniej nie są – wcześniej współpracowali między innymi z Rosalie, Reni Jusis, Michałem Szpakiem, Ofelią czy Kasią Lins, zarówno w rolach muzyków, jak i producentów. Ich koncerty to energetyczna petarda!

Ponadto polecamy koncerty Kuby Dąbrowskiego (20.10, 23:00 w Konkret Pop Up Muzeum Książki Artystycznej) oraz oysterboy’a (21.10, 22:00 w miejscu 6 dzielnica)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s