King Gizzard & The Lizard Wizard w Polsce 11 marca 2023! Warszawską Progresję czeka potężna dawka rocka. 

Grupa znana jest z energetycznych występów na żywo. Począwszy od 2012 roku, King Gizzard & The Lizard Wizard wydali aż piętnaście albumów studyjnych. Ich muzyczne poczynania warto śledzić, ponieważ zespół wciąż zaskakuje. Bilety na wiosenne wydarzenie są już dostępne!

Na początku kariery King Gizzard & the Lizard Wizard łączyli surf-rocka, rocka garażowego i psychodelicznego. Kolejne albumy pozwalały dostrzec stopniowe rozszerzanie horyzontów gatunkowych zespołu – można na nich znaleźć elementy muzyki filmowej, progresywnego rocka, folku, jazzu, soulu, heavy metalu oraz thrash metalu. 

Zespół został założony ponad 10 lat temu w Australii przez grupę przyjaciół, którzy często ze sobą grali z pasji i dla przyjemności. Kolejnym krokiem był dla nich pierwszy koncert, który rozpoczął wciąż rozwijającą się z impetem karierę. Skład zespołu to wokalista/gitarzysta Stu Mackenzie, harmonijkarz/wokalista Ambrose Kenny-Smith, gitarzyści Cook Craig i Joey Walker, basista Lucas Skinner oraz perkusiści Michael Cavanagh i Eric Moore

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s