EMAS i Lesław z zespołu KOMETY prezentują wspólny utwór!

Raper EMAS zaskakuje numerem stworzonym z legendą alternatywnego rocka.

Jakiś czas temu EMAS zapowiadał, że na jego nadchodzącym krążku pojawi się legenda warszawskiej sceny alternatywnej. Nikt nie spodziewał się, że chodzi tutaj o Lesława z żoliborskiego zespołu Komety! Ich wspólny utwór zatytułowany został „Niedostępny Abonent”, a wyprodukował go Suwal znany m.in. ze współpracy z Flirtini. Singiel jest mieszanką stylistyki znanej z twórczości Komet z rapem EMASA. Jest mocnym i dosadnym manifestem wolności.

„Niedostępny Abonent” to kolejny singiel z nadchodzącego albumu EMASA pt. „TUTTO PASSA”. Preorder albumu dostępny jest do zamawiania na www.preorder.pl, a z płyty usłyszeliśmy do tej pory dwa utwory – „Porcelanę” oraz „100K”. EMAS zapowiada, że płyta będzie zróżnicowana klimatycznie i każdy odbiorca powinien znaleźć na niej coś dla siebie. Lesław z zespołu Komety to pierwszy ogłoszony na niej gość, lecz zaskoczeń na trackliście nie będzie brakowało.

EMAS tak mówi o tym, jak przebiegała jego współpraca z Lesławem:

Fanem Partii, a później Komet, byłem już dawno, zanim pomyślałem o nagraniu wspólnego numeru, czyli za czasów świetności mojego imprezowania i wpadania w kłopoty. Zawsze lubiłem zespoły, które są bezkompromisowe i u których można poczuć opowiadane historie na skórze. Historia nagrania była dosyć prosta – pojechałem do studia trochę sobie „pokrzyczeć”, ale raczej z przekonaniem, że zostawię ten numer w szufladzie. Następnego dnia obudziłem się w nocy, postanowiłem napisać do managera zespołu, później odbyliśmy rozmowę telefoniczną, po czym spotkaliśmy się. okazało się, że Lesław, który śpiewa w refrenie, z rapowych rzeczy zna jedynie Grandmaster Flasha, co jeszcze bardziej mi się spodobało i następne nasze spotkanie odbyło się w studio. Napisaliśmy refren, nagraliśmy prevke i dograliśmy gitarę. Zgodziliśmy się, że wyszło nam z tego trochę takie polskie The Cure, co jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że poszliśmy właściwą drogą.

Jedynym wykonawcą hip-hopowym, który do tej pory do mnie trafiał był Grandmaster Flash. Od paru miesięcy trafia również EMAS – 
mówi Lesław, założyciel Komet, które są uznawane za jednego z najważniejszych polskich wykonawców alternatywnych XXl wieku. Zespół powstał w roku 2002 w Warszawie jako następca kultowej grupy Partia. Nagrał siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe. Twórczość Komet zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Koncertowały m.in. w Anglii, Szwecji, Niemczech i Meksyku, gdzie ukazał się anglojęzyczny album zawierający ich największe przeboje. Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia.

Singiel jest już dostępny w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/emasniedostepnyabonent

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s