Darek Kozakiewicz Live – „Płyń pod prąd”

7 października 2022 roku w serwisach streamingowych pojawił się utwór „Płyń pod prąd”, nowe nagranie zespołu Dariusza Kozakiewicza!

Rozpadnięcie w 2020 roku zespołu PERFECT, w którym Kozakiewicz spędził blisko 25 lat, wydawać się mogło trudnym momentem dla członków grupy. Darek Kozakiewicz, kompozytor i gitarzysta związany przez 50 lat pracy twórczej z zespołami BreakoutTest i Perfect, ale znany też ze współpracy z Anną Jantar, Robertem Chojnackim, Janem Borysewiczem czy Natalią Sikorą, natychmiast wynajął salę do prób, w której – wiedziony pasją do grania na żywo – stworzył skład i projekt pod nazwą DAREK KOZAKIEWICZ LIVE.

Pierwszym fonograficznym przejawem istnienia tej formacji było nagranie singla „Płyń pod prąd”.

Kozakiewicz skomponował ten utwór do słów poety, pisarza, varsavianisty i autora popularnych w tamtych czasach szlagierów Jerzego Millera, dla zespołu TEST, blisko 50 lat temu. Ostre, rockowe brzmienie lat 70. ubiegłego wieku wciąż słychać w gitarach Kozakiewicza i głosie współpracującej z nim od niedawna wokalistki – Justyny Panfilewicz, dla której tamte czasy są jedynie znaną z opowieści historią. Oprócz tej dwójki skład projektu DAREK KOZAKIEWICZ LIVE dopełniają basista Tomek Płonka i perkusista Sławek Puchała.

Tych czworo już teraz można usłyszeć podczas klubowej trasy koncertowej Hot Tour 2022 w siedemnastu polskich miastach.

Tymczasem piosenka „Płyń pod prąd” będzie jedynym zupełnie nowym nagraniem na przygotowywanej do wydania w Agencji Muzycznej Polskiego Radia specjalnej płycie winylowej. W związku z sukcesem dwupłytowego albumu kompaktowego „Dariusz Kozakiewicz  KROKODYL” zrodziła się idea wydania na winylu wybranych utworów z tamtej kompilacji, powstałej dla uczczenia 70. urodzin Kozakiewicza i jego jubileuszu 50 lat na scenie.  Więcej szczegółów już niebawem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s