BLUSZCZ ZAPOWIADA SINGLEM „DARKO” ALBUM „NOWY POP”

Bluszcz powraca z nowym singlem! „Darko” jest najnowszą zapowiedzią nowego albumu zespołu pt. „Nowy Pop”. Krążek ukaże się 21 października nakładem wytwórni Seszele Records. W dystrybucji cyfrowej płyta będzie dostępna dzięki [Integral] Distribution Service. 

„Darko” opowiada o potrzebie bliskości, w którym przebija się temat naiwności, banału oraz odniesień do klasycznego kina drogi.

Bluszcz to wrocławski duet elektroniczno-gitarowy tworzony przez braci Jarka i Romka Zagrodnych. Zespół gra muzykę czerpiącą z brzmień starej polskiej fali syntezatorowej lat 80-tych i post-punku. Bluszcz zadebiutował albumem „Junior”, wydanym nakładem wytwórni Brennnessel Records w 2017 roku. Album został zarejestrowany w całości w domu. Bluszcz swój pierwszy koncert zagrał na OFF Festival w Katowicach. W 2018 roku duet otrzymał nominację od Gazeta Wyborczej do nagrody WARTO w kategorii Muzyka, a także wystąpił m.in. na festiwalu Open’er w Gdyni. W kwietniu 2019 roku zespół wydał drugi album długogrający zatytułowany „W Naszych Domach”, za który otrzymał główną nagrodę WARTO przyznawaną przez Radio Wroclaw Kultura. W 2020 r. ukazał się ich ostatni krążek „KRESZ”. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s