Bluesowy tramwaj przejechał przez Katowice!

fot. Jacek Mól / rawablues.com

We wtorek 4 października, punktualnie o 12.00 na katowicki Rynek wjechał tramwaj pomalowany barwami Rawy Blues. Skład wypełniony dziennikarzami śląskich mediów przemierzył trasę z Rynku na Stadion Śląski i z powrotem. Podczas przejażdżki, Irek Dudek – twórca i dyrektor Festiwalu – opowiadał o gwiazdach tegorocznej, jubileuszowej edycji Rawy Blues, która odbędzie się pod naszym patronatem medialnym.

– Cieszę się, że po pandemicznej przerwie wracamy do „Spodka”, by świętować czterdziestą Rawę. Zaprosiłem czterech zagranicznych artystów, wśród nich jest laureatka Grammy – Macy Gray. Niektórzy byli i są zaskoczeni obecnością tej artystki na festiwalu, ale ja słyszę w jej śpiewaniu ten blue note. Cieszę się na przyjazd Chrisa Caina – to gitarzysta, na którym wzorował się Joe Bonamassa. Po pięciu latach powraca do Katowic Kris Barras – człowiek, który na Rawie Blues zaczynał swoją karierę. Teraz gra wyprzedane trasy w Anglii i współpracuje z muzykiem ZZ Top. No i Mike Zito – ważna postać współczesnego bluesa. Liczę, że pięknie rozkołysze „Spodek” – opowiada Irek Dudek.

On sam zaprezentuje się w tym roku w jednym ze swoich ulubionych wcieleń. – Zagram z big bandem, przypomnimy materiał z płyty „No.1”. Na scenie będą goście – Apostolis Anthimos, Maciej Radziejewski z którym grałem kiedyś w Apokalipsie, skąd poszedł do zespołu Czesława Niemena, Heniu Gembalski na skrzypcach oraz Krzysztof Popek – znakomity flecista – mówi dyrektor Festiwalu.

Przed i podczas konferencji prasowej nie zabrakło również muzyki na żywo. O bluesową oprawę wydarzenia zadbali Irek Dudek oraz ceniony śląski bluesman Marek „McCarron” Motyka.

40 Rawa Blues Festival już w najbliższą sobotę – 8 października. Mała Scena rusza od 11.00, koncerty na Dużej Scenie „Spodka” rozpoczną się od 15.00. Bilety dostępne są w sieci Ticketmaster.

40 Rawa Blues Festival, 8.10.2022

Duża Scena

Macy Gray, Chris Cain, Mike Zito, Irek Dudek Big Band, Kris Barras Band, Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa (koncert z okazji jubileuszu 40 – lecia działalności), Magdalena Magic Piskorczyk, Free Blues Band, Lublin Street Band, Familok, Tony Bigmouth Pearson,laureat Małej Sceny.

Mała Scena

Adam Zalewski Trio, Arek Zawiliński, BR Band, Black Pin Blues, Cacana Mania, Coffee Experiment, Diapositive, Kłusem z Bluesem, Piotr Krakowski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s