„Archiwum Metz”: Elton John

Zaczynał w muzycznym biznesie pracując… w biurze Beatlesów. W połowie lat 70. był już największą gwiazdą światowego rock’n’rolla, w którego tchnął nowego ducha, grając fantastyczne stadionowe koncerty po obu stronach Atlantyku, zmieniając na zawsze standardy w branży. Bohaterem siódmego odcinka podcastu „Archiwum Metz” jest Sir Elton John.

Podwójny album „Goodbye Yellow Brick Road”, uznawany do dziś za jego „magnum opus”, sprzedano na całym świecie w ponad 20 mln egzemplarzy. W 1974 Lennon zagrał w charakterze gościa z Eltonem w Madison Square Garden – był to ostatni występ Johna w karierze.

Na pierwszym polskim koncercie, już w latach 80., Elton John dostał kwiaty od Lecha Wałęsy i odwiedził go w domu. Podczas koncertu ku pamięci Freddiego Mercury’ego na stadionie Wembley pogodził się z Axlem Rose na oczach milionów. Na pogrzebie księżnej Diany zaśpiewał dla niej nową wersję swojego wielkiego przeboju „Candle in the Wind”.

Jego artystyczne ADHD zmusza go do nieustającej pracy z coraz młodszymi muzykami, mimo że od 2018 roku jest nieustannie w pożegnalnej trasie koncertowej. Jego artystyczny pseudonim, wzięty od tytułu piosenki „Rocket Man”, dał też tytuł biograficznemu filmowi, który zachwycił kolejne pokolenie słuchaczy.

Sir Elton John. Artysta wyjątkowy w najnowszym podcaście „Archiwum Metz”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s