Forsal i Piotr Bukartyk oficjalnie rozpoczynają jesień

Zespół Forsal, który łączy nowoczesne i modne gitarowe granie z bluesową tradycją, proponuje kolejny singiel zapowiadający płytę ich drugą płytę. Do utworu „To jesień” zaprosili wyjątkowego gościa – Piotra Bukartyka.

Z pewnością tematyka utworu „To jesień” jest bardzo aktualna ze względu na obecną aurę… Okazuje się, że tekst jest również mocno metaforyczny. Jak mówi wokalista Forsal, Kuba Konieczko:  Utwór „To Jesień” opowiada o tym momencie, życia który nieuchronnie spotka każdego z nas. Jest to czas w którym zaczynamy się śpieszyć by zrealizować wszystkie plany. Kiedy coś zmienia się w nas i tak naprawdę nie wiemy czyja to wina. Wtedy właśnie cień nasz i naszego życia staje się dłuższy. Dodatkowego znaczenia nadaje tu wokal gościa, niezwykle cenionego i wszechstronnego Artysty, Piotra Bukartyka. Jak doszło do współpracy? Od początku powstawiania aranży tej piosenki planowaliśmy zaproszenie gościa o wiele bardziej doświadczonego życiowo i estradowo niż muzycy Forsal. Piotr po odsłuchaniu wersji piosenki To Jesień ochoczo podjął współpracę z muzykami. Z Piotrem współpracowało się bez zarzutów. To zawodowiec z prawie 40 letnim stażem estradowym. Mówiąc w skrócie przyjechał do studia, nagrała swoje partie, wypił kawę i pojechał. Jego obecność podczas nagrań zrobiła ogromne wrażenie – wspominają współpracę muzycy Forsal.

„To jesień” jest, tak jak cały album, którego premiera już niebawem, autorstwa jednego z najważniejszych polskich bluesmanów, Sławomira Wierzcholskiego. Jego twórczość jest znana muzykom Forsal od „zawsze”. Wokalista Kuba Konieczko jest także znanym i cenionym w Polsce harmonijkarzem. Kuba na początku swojej kariery ,20 lat temu, uczył się grać z książek napisanych przez Sławka. A po tym czasie, w roku 40 – lecia twórczości Sławka WIerzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa  wykonuje utwory napisane przez Mistrza. I fakt ten ma dla Forsal-i ogromne znaczenie, jest wejściem w nowy świat. Od początku współpracy zamysł był taki,  ma być nowocześnie, świeżo i po Forsal-owemu. To były wytyczne Sławka.  Z efektu jesteśmy bardzo zadowoleni i zadowolony jest sam mistrz, który często podkreśla że dzięki współpracy z Forsal jego twórczość wchodzi w zupełnie inne do tej pory nie oczekiwane rejony – zgodnie twierdzą członkowie zespołu.

Piosenka jest już dostępna w serwisach streamingowych oraz, wraz z towarzyszącym jej teledyskiem, na kanale YT wytwórni BNB Records, dla której nagrywa zespół. 

https://www.facebook.com/forsal.band

https://www.instagram.com/forsal.band

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s