Sixty’Sin nowym singlem “Zapach” porywa nie tylko muzycznie

Po długiej przerwie Sixty’Sin wraca z nowym singlem pt. „Zapach”, który zapowiada debiutancką płytę zespołu. Utwór został wydany razem z teledyskiem, który dosłownie wciąga!

Do nieistniejącego już lokalu “Blender” na Mokotowie, gdzie akurat zespół miał okazję zagrać kilka prób, gitarzysta Alex przyniósł nośny riff, cały zespół od razu ‘podążył’ za nim instynktownie i tak powstał szkielet utworu. Tekst początkowo improwizowany po angielsku ostatecznie wokalista zespołu – Bogu napisał po polsku inspirując się pierwszymi wiosennymi przejażdżkami rowerem, samolotami kreślącymi smugi na niebie oraz letnimi nocami, kiedy wcześnie budzące się słońce nierzadko zaskakuje pogrążonych w tańcu, rozmowach czy innych aktywnościach ludzi. Ostateczny kształt sekcji rytmicznej nadali jej obecni członkowie zespołu – basista Ziomek oraz perkusista Bojan przy udziale Andrzeja „Iziego” Izdebskiego, który nadał producenckie szlify oraz był odpowiedzialny za rejestracje, mix i mastering utworu.

Scenariusz teledysku powstał w głowie gitarzysty zespołu Alexa Karkowskiego. Główny bohater śni o pięknej Betty, którą spotyka na ekranie telewizora… Obraz został nagrany pod czujnym okiem Jakuba Skorupskiego, a montażem zajął się Kuba Musiałowicz

Sixty’Sin to czysta radość Rock&Rolla i swingujące rytmy czerpiące z lat ’50 i ’60 połączone z brudnym męskim brzmieniem i wyzwalającą energią. To muzyka prosta w formie, wypełniona treścią. W utworach wybrzmiewa młodość, miłość, fascynacja, entuzjazm, fantazje, wolność, zuchwałość. Wszystko to czuć w jeszcze większym stopniu na koncertach, które są zawsze żywiołowym scenicznym show i okazją do dzikiego tańca. Warszawski kwartet ma na koncie minialbum studyjny (EP) „Sixty’Sin” wydany własnym nakładem, a już niedługo chłopaki zaskoczą nas nowym materiałem. 

www.facebook.com/sixtysinband/

www.instagram.com/sixtysinofficial/

www.tiktok.com/@sixtysin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s