ŁUKASZ TARGOSZ Z SOUNDTRACKIEMDO FILMU „BROAD PEAK”

Dziś na platformie Netflix ma miejsce premiera filmu „Broad Peak” w reżyserii jest Leszka Dawida. Odtwórcą głównej roli jest Ireneusz Czop. Równocześnie z ukazaniem się filmu – do streamingów trafił soundtrack, którego autorem jest Łukasz Targosz.

Łukasz Targosz to jeden z najbardziej docenionych polskich kompozytorów filmowych swojego pokolenia. Laureat Fryderyka za muzykę do serialu „Wataha” oraz autor blisko 80 soundtracków do różnych gatunków filmów i seriali, w tym między innymi: “All My Friends Are Dead”;  “The Woods”; “The Coldest Game”; “My Name Is Sara”; “My Neighbour Adolf”; “The Thaw”; “Moomins And The Winter Wonderland”; “Pakt” czy “The Border”. Kompozytor nominowany i nagradzany na wielu festiwalach filmowych. Odpowiedzialny za stworzenie ścieżki dźwiękowej do najnowszej polskiej premiery Netflixa pt. „Broad Peak”. 

„Broad Peak” opowiada prawdziwą historię legendarnego polskiego himalaisty – Macieja Berbeki. Jego pragnieniem było zdobycie szczytu jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. W 1988 roku Maciej Berbeka podjął próbę zdobycia tytułowego Broad Peak. Ta wyprawa zmieniła jego życie w zaskakujący sposób. 25 lat po tych zdarzeniach himalaista dostaje kolejną szansę na zdobycie ośmiotysięcznika.

– Mam wrażenie, że tak jak na Maćka Berbekę, głównego bohatera filmu, tak i na mnie ta góra czekała. A ja na nią. Pamiętam z jaką niecierpliwością czekałem na ukończenie montażu filmu, codziennie witając się z górą, której zdjęcie na wiele miesięcy wypełniło ekrany w moim studio. 
We wspomnieniach himalaistów i reportażach z ataków na Broad Peak, zwróciłem uwagę na sposób synchronizacji oddechu z kolejnym krokiem w stronę szczytu. Ta nieregularność, jakaś dramatyczna trudność sekwencji oddechu i to mierzenie się z samym sobą było inspiracją w tworzeniu analogowych sekwencji rytmicznych. 
Narkotyczna fascynacja górami, majestat pejzażu, rozterki bohaterów a przede wszystkim pytanie pytania: jak bardzo ryzykować i czy warto? To najważniejsze co chciałem przelać na nuty tej – 
dodaje kompozytor.

Posłuchaj muzyki z filmu „Broad Peak”:
https://targosz.lnk.to/BroadPeak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s