DJ BLIK, nath i Kacha z Coals w teledysku stworzonym przez sztuczną inteligencję

„nowe dni” autorstwa nath i Kachy Kowalczyk z Coals w remiksie DJ BLIKa

DJ BLIK, który dał się poznać szerszej publiczności po wakacyjnym singlu ze Szczylem, powraca w nowej kolaboracji – tym razem z dziewczynami. Dziś ukazał się jego remiks utworu nath – nowe dni ft. Kacha, a premierze tej towarzyszy prekursorski teledysk wygenerowany przez AI.

nowe dni, rozmarzony utwórautorstwa nath i Kachy z Coals, ukazały się dwa lata temu na kanale Internaziomale Żabsona razem z pełnym odniesień do lat 90. teledyskiem stworzonym przez Wiktorię Maciuk (god.wifi). W tym roku natomiast nath można było usłyszeć na płycie 1988: Ruleta, a także na scenach wielu polskich miast podczas trasy Ruleta Tour i jej występów solowych.

Sam remiks do deepowo-brokenowa odsłona poczynań  DJ’a truskawy. Klubowy numer kipiący od odwołań do początków lat 2000, ale też budzący skojarzenia ze świeżymi produkcjami z Wysp, jak te od Ross from Friends czy Fred Again.

Tym razem twórcą teledysku towarzyszącemu remiksowi jest nie człowiek, a sztuczna inteligencja, która na potrzeby klipu wygenerowała obrazy dotychczas możliwe do zobaczenia jedynie w wyobraźni. Za obsługę tej technologii odpowiedzialna jest grupa MELT IMMERSIVE, współpracująca wizualnie m.in. z zespołem PRO8L3M, czy Hanią Rani.

nowe dni nie są pierwszym remiksem w wykonaniu producenta–truskawy — w maju przedstawił on swoją interpretację utworu Słodki koniec tych dni Arka Kłusowskiego. DJ BLIK zapowiada, że nie będą także ostatnim.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s