Projekt ukraińsko – polski: solidarność kobiet

5 kobiet i 1 mężczyzna stworzyli etiudę teatralną do muzyki zespołu MØW!

Jakie są granice człowieczeństwa? Kiedy lepiej jest już nie czuć? Jak bardzo jesteśmy uwikłani w działanie systemu i wobec niego bezradni?

Krótka impresja ruchowa do muzyki zespołu MØW nie daje bezpośrednich odpowiedzi na powyższe pytania. Dwie Polki i dwie Ukrainki tworzą na ekranie międzykulturową społeczność. Są razem, ale ich przeżywanie odbywa się na indywidualnych zasadach.

To także historia o solidarności kobiet, byciu razem, wsparciu. Na całość antracytowy cień rzuca tocząca się wciąż na Ukrainie wojna.

Sporą część etiudy stanowi improwizacja ruchowa. Surowość ścian Huty Uthemanna, gdzie realizowane były zdjęcia, dzięki uprzejmości Fundacji Dajse, podkreśla tylko przekaz.

Za reżyserię odpowiada Agnieszka Radzikowska (reżyserka, edukatorka, aktorka Teatru Śląskiego). Obrazek i montaż należy do Piotra Pawlusa (operator, dokumentator). Choreografia z kolei to zasługa Natalii Dinges (choreografka, edukatorka, tancerka).

W klipie występują Wasiukowa Kateryna Jewheniwna oraz  Nina Zacharowa (obecnie aktorki Teatru Śląskiego), a także Natalia Dinges i Anna Bratek (liderka zespołu MÓW)

Projekt mógł zaistnieć dzięki wsparciu Katowice Miasta Ogrodów w ramach programu Teatrogranty 2022 oraz Fundacji Impro Silesia.

Utwór Uciekaj pochodzi z drugiej płyty zespołu MØW pt. W jednym pokoju. Zespół powstał w 2017 roku. Na swoim koncie ma dwie płyty długogrające. Jego celem jest kontynuacja tradycji polskiej piosenki. Ania Bratek (voc), Aga Derlak (p), Mateusz Szewczyk (b) oraz Adam Wajdzik (dr) potrafią połączyć songwriting z jazzem posypując wszystko odrobiną soulu.

Link do premiery etiudy, zapraszamy do Chorzowa: 

https://www.facebook.com/events/1078460709442071

Ich muzyka do posłuchania gdzie chcesz:

https://ffm.to/MOWwjednympokoju

Link do Spotify zespołu: 

https://open.spotify.com/track/6s45uEBSCYBcRrB3DYCITH?si=d70d0a6c943f4b1d

Sociale:

MØWinstagram // MØWfacebook

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s