„Głupszy” – najnowszy singiel Barta Gałązki

Bart Gałązka konsekwentnie dąży do celu. Właśnie prezentuje kolejny singiel z nadchodzącej płyty.

Bart Gałązka: A czy Ty ufasz sobie na 100%?

„Głupszy” to najnowszy singiel Barta Gałązki, który zahaczając dark popowe brzmienia opowiada historię o braku zaufania w związku. Tym razem jednak temat nie jest podejmowany w stronę drugiej osoby, a nas samych. Co jeśli nie ufamy sobie?

Bart Gałązka o swoim najnowszym singlu:

„Głupszy” jest utworem, który nie był łatwy do napisania. Będąc w szczęśliwej relacji, gdybanie i strach przed potencjalnym zrobieniem głupoty w przyszłości, brzmi jak coś co mogłoby trochę zbaczać z kompasu moralnego. Uważam jednak, że tego typu obawy, pomimo niemiłymi do usłyszenia, są wyjątkowo ludzkie i pomimo nie uzewnętrzniania ich w każdym z nas w mniejszym czy większym stopniu siedzą.

Sam mówi o sobie, że robi muzykę dla smutnych ludzi wracających z imprez. Twórczość Barta Gałązki to połączenie nostalgicznej alternatywy z wpływami hip-hopowej narracji, elektronicznych, retro brzmień i dekadenckiego, niskiego, charakterystycznego wokalu. 

Sam o sobie mów tak:

Mam zbyt romantyczne podejście do melancholii i zbyt sceptyczne do szczęścia. Piszę o rzeczach, których się boje, za którymi tęsknię i o tych z którymi nie chce mieć doczynienia. 

O ile pierwsza płyta ‚Bełkot‚ skupiała się wokół romantycznych tematów zahaczających o wyżej wspomniane kategorie, tak aktualnie ukazująca się opowiada już o tych bardziej społecznych. Strach przed starzeniem się, samotnością, odrzuceniem, czy samym sobą są tematami, które są motywem przewodnim ukazującej się płyty o tytule ‚Niemiło słyszeć’.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s