Bart Gałązka i jego najnowszy singiel „Obiad”!

Bart Gałązka zadomowił się w Niebieskim Labelu. „Obiad” to kolejny singiel wydany pod szyldem warszawskiej wytwórni.

„Obiad” to pełna dwuznaczności historia teraźniejszych związków. Artysta zastanawia się dlaczego kochankowie rozstają się tuż po śniadaniu, przecież o wiele łatwiej jest ugotować obiad dla dwojga. Singiel idealnie uzupełnia niezwykła animacja!

Tytułowy ‚Obiad’ w kontekście utworu jest pewną barierą do której raczkujące relacje romantyczne dążą. Żyjemy w czasach gdzie najpierw się z kimś sypia, a dopiero potem spaceruje, trzymając się za ręce i tak też tutaj jest to przyrównane do wspólnego pakietu kolacji ze śniadaniem oraz późniejszego obiadu, do którego zostając dajemy znać drugiej osobie, że chcemy z nią spędzać czas nie tylko ze względu na cielesne przyjemności. Cały utwór jest spleciony swoistą rozmową partii instrumentalnych w zwrotkach oraz spokojnie płynącym niczym górski potok flow w refrenie z powracającą coraz silniejszą hipnotyzującą melodią na klawiszach – mówi Bart Gałązka o swoim najnowszym singlu.

„Obiad” to często poprzeczka nie do przeskoczenia – Bart Gałązka.

Sam mówi o sobie, że robi muzykę dla smutnych ludzi wracających z imprez. Twórczość Barta Gałązki to połączenie nostalgicznej alternatywy z wpływami hip-hopowej narracji, elektronicznych, retro brzmień i dekadenckiego, niskiego, charakterystycznego wokalu. Nie bez powodu jego piosenki naturalnie przywodzą na myśl skojarzenie z fenomenem Jakuba Skorupy. W 2021 roku światło dzienne ujrzał debiutancki singiel Barta, o przewrotnym tytule – „Bełkot”, który opowiada o trudnościach wynikających z przechodzenia z jednej bliskiej relacji w drugą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s