Francusko-polska kolaboracja: ARAE – Warm (feat. asl33p)

W serwisach streamingowych ukazał się Warm — utwór pochodzącej z Paryża, trap-popowej wokalistki ARAE stworzony we współpracy z polskim muzykiem asl33p. Remix francuskojęzycznego singla wokalistki, w odświeżonej wersji zawiera zupełnie nową zwrotkę od polskiego artysty.

Spotify PREMIERA 15 LIPCA

Warm został napisany oraz wyprodukowany przez ARAE we współpracy z Majeur Mineur — producentem, który ma na swoim koncie pokryte platyną single, stworzone z takimi francuskimi artystami, jak Lord Esperanza, Poupie i Joanna. 

Piszę po francusku i angielsku, dlatego to dla mnie zupełnie naturalne, by mieszać języki. Początkowo planowałam wydać EP-kę z czterema różnymi wersjami Warm, stworzonymi z artystami różnych narodowości. Podczas nad projektem odkryłam jednak asl33p, który tak dobrze pasuje do tego utworu, że teraz nie wyobrażam sobie w nim nikogo innego. – mówi ARAE.

Warm to mroczny, popowy utwór dla zranionych dusz, pełnych bolesnych wspomnień i chęci zemsty. Zarówno ARAE, jak i asl33p, dzielą się z nami swą melancholią, jakby podczas długiej rozmowy późną nocą zdradzali nam swoje największe sekrety. Ta intrygująca mieszanka popu i trapu, melodyjnego refrenu i szeptanych, rapowych zwrotek, w gładko przechodzących między sobą i tworzących spójną całość trzech językach (francuskim, angielskim i polskim), wpada w ucho już od pierwszego przesłuchania.

Do Warm przekonał mnie przede wszystkim głos ARAE i produkcja – czułem, że będę tam pasować jeszcze przed przeczytaniem całego tekstu. Ostatecznie moja zwrotka jest luźnym rozwinięciem oryginalnego konceptu, ale ważniejsze niż treść jest dla mnie to, jak spójnie brzmi całokształt mimo bycia zaśpiewanym w 3 językach – przykład zanikania barier językowych w muzyce. – dodaje asl33p. 

ARAE to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów urodzona we Francji, której twórczość muzycznie lokuje się na pograniczu trapu i popu, a tekstowo niesie mocny przekaz społeczno-polityczny. Artystka czerpie inspiracje od największych popowych wokalistek ostatniej dekady, takich jak Dua Lipa, Ariana Grande czy Angèle, jak również superbohaterów Marvela, samozwańczo określając się popową strażniczką prawa. W swojej muzyce porusza tematy równości, zdrowia psychicznego, czy ekologii, inspirując słuchaczy do bycia najlepszymi wersjami siebie. 

ARAE w social mediach:

SpotifyInstagramYouTubeTikTok FacebookTwitterStrona www

asl33p w social mediach:

SpotifyInstagramYouTube 

Teledysk do oryginalnej wersji Warm (FR & ENG):

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s