Coldplay odkrył go na warszawskich ulicach i zaprosił na scenę. Właśnie wydał autorską piosenkę

Romario Punch, ukraiński muzyk, który był gościem na koncercie Coldplay na Warszawie, prezentuje autorski utwór „Dead Yet”.

Podczas koncertu Coldplay na PGE Narodowym w Warszawie 8 lipca 2022 nie brakowało lokalnych akcentów i ukłonów w stronę polskiej i ukraińskiej publiczności. Wielką niespodzianką dla fanów zespołu Chrisa Martina było zaproszenie przez niego na scenę ukraińskiego wokalisty Romario Puncha, który wykonał z gwiazdami wieczoru piosenkę grupy Okean Elzy, „Obiymi”.

Muzycy poznali się ledwie dzień wcześniej, podczas spaceru członków Coldplay warszawskimi Bulwarami Wiślanymi. Chris Martin dostrzegł występującego jako uliczny muzyk Romario, gdy ten wykonywał piosenkę ukraińskiego zespołu Boombox. Lider Coldplay był pod wrażeniem jego talentu do tego stopnia, że zaproponował mu wspólny występ na PGE Narodowym.

Romario Punch oprócz coverów wykonuje również własne piosenki. Jedna z nich, „Dead Yet” ukazała się właśnie 15 lipca 2022 w dystrybucji e-muzyka. Ukraiński artysta mówi o swoim utworze:

Piosenka powstała w czasie wojny w Ukrainie. Zawarłem w niej wszystkie mojej uczucia, do samego siebie i mojego kraju. To przesłanie do wszystkich ludzi z innych państw od prostego faceta z Ukrainy. Występ z Coldplay w Warszawie zainspirował mnie, by opublikować ten utwór właśnie teraz.

Singiel jest już dostępny w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/romariopunchdeadyet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s