Barty Venturés tańczy ze śmiercią w nowej balladzie

Po sukcesie coverów na Youtubie i releasie pierwszego singla “Yours.” Barty Venturés robi następny krok na swojej autorskiej ścieżce i wydaję art-popowy kawałek „Danse Macabre”.

Tworząc remaki singli swoich największych inspiracji takich jak Lady Gaga, czy Katy Perry w niespełna rok rozkręcił kanał na Youtubie do ponad 60 000 wyświetleń. Muzyka na kanale to nie wszystko – Barty troszczy się o każdy artystyczny szczegół i sam przygotowuje oprawę wizualną jego coverów. Sprawdź: „Take a Hint” czy „Doin’ Time”

Ballada „Danse Macabre”, którą Barty Venturés stworzył wraz ze swoją przyjaciółką i tekściarką Alicją Sokołowską, jest pierwszym utworem Bartka, do którego sam stworzył kompozycję i całkowicie zajął się produkcją (jeszcze przed singlem „Yours.”). Jest to dająca do myślenia podróż, w której Barty odczarowuje strach przed śmiercią, zabierając ją do zmysłowego tańca.

„Pierwsze wrażenie po przesłuchaniu Danse Macabre – polski Shawn Mendes!”- Dominik Gajda – tiktoker muzyczny

„Kiedyś pop może był passe. Teraz można robić go jakościowo i na milion sposobów. Barty udowadnia, że wielu z nich na polskiej scenie jeszcze nie słyszeliśmy” – Maja Kozłowska, redaktorka Rytmy.pl

Barty Venturés w muzyce raczej nie mówi o sobie. Czerpie inspiracje z otaczającego go świata: sytuacji, anegdot i emocji ludzi. Już na początku wyprawy, zaskakuje wielowymiarowymi brzmieniami. Droga przed nim nadal się kształtuje, ale plecak nadal jest pełen pomysłów, w których poddaje refleksji to, co szalone, kontrowersyjne a czasem niemoralne…

Barty niedawno miał okazję przybliżyć swoją twórczość w wywiadzie dla Studenckiego Radia Żak, który możecie posłuchać na jego kanale na Youtubie:

Obserwuj Barty Venturés

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s