Wild Whispers zapowiada LP singlem “Sny świtem przerywane”

“Sny świtem przerywane” to kolejna kompozycja Wild Whispers, która powstała w 2020 roku kiedy świat stanął w miejscu. Jest to fuzja stylów muzycznych, która najprościej byłoby umiejscowić w nurcie Jazz Folk. Dynamiczne solo gitary, pulsujący afrobeat, zmiany tempa współgrające ze zmianami nastrojów w utworze.

Tekst inspirowany jest  historią kobiety, która zmuszona jest pożegnać miłość swojego życia. Uczucie, które połączyło kochanków na wieki, nie daje im utracić nadziei wobec tego, że jeszcze kiedyś się spotkają. Co jeśli szczęśliwe zakończenie pojawi się dopiero w przyszłym życiu?

Muzyka Dzikich Szeptów (ang. Wild Whispers) ma kolory ziemi – to impresjonistyczna paleta o różnych muzycznych odcieniach. Czuć tam charakter każdego z muzyków osobno i wszystkich razem jako ‘pole  morficzne’, w którym każdy ma przestrzeń do opowiedzenia swojej historii. Zespół pozwala sobie na długie, złożone nietuzinkowe improwizacje. Bawi się nie tylko kolorystyka instrumentów, ale także używa głosu ludzkiego na wiele różnych sposobów. Czasami śpiewa jak jedna osoba, a często kulminacją są wielogłosowe improwizacje. Muzyka ta pozwala wszystkim obecnym na odpłynięcie w ‘inne wymiary’.

Ich twórczości pełna jest ludowych inspiracji, nie stronią też od nowoczesnych brzmień daleko wykraczających poza muzyczne klasyfikacje. To etno słowiański soulujący jazz. Choć inspirację czerpią ze słowiańskich źródeł, to elfy i skrzaty z każdej krainy poczują się bezpiecznie i ukołysane tymi wibracjami szybko trafią do dzikiego ogrodu porośniętego czerwonymi makami i bajecznymi paprociami.

M MAG poleca również:

“Ogród” (live)

”I’m High” (live) 

“When the Sun fall in Love with the Moon” (live)

“Świt 44”          

“Ślub”

Wild Whisper, czyli:

Karolina Micor – wokalistka, pianistka, pedagog. Zaczęła grać na fortepianie w wieku 7 lat. Absolwentka szkół muzycznych oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureatka wielu prestiżowych polskich festiwali oraz konkursów. W 2018 roku wystąpiła w koncercie Debiuty na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Aktualnie aktywna na rynku Brytyjskim. Koncertuje z zespołem Lit FM (www.litfmmusic.com) oraz solo.

Małgorzata Janek – wokalistka. Laureatka wielu znakomitych polskich festiwali muzycznych, a także popularnych programów telewizyjnych (Szansa na Sukces, The Voice of Poland). W 2010 roku wystąpiła w koncercie Debiuty na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Obecnie mieszka w Londynie, współpracuje m.in. z wokalną formacją jazzową Alle Choir, współtworzy bluesowo – soulowy duet TripAdvisor.

SOCIAL MEDIA

Facebook

Youtube

Instagram

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s