Shinedown o istocie więzi międzyludzkich w nowym singlu „Daylight”. Premiera nowego albumu”Planet Zero” już 1 lipca!

Daylight” to najmocniejsza z pop-rockowych piosenek, która przypomina nam, że naprawdę wszyscy jesteśmy w tym razem – napisał dziennikarz „

Rockowa grupa Shinedown, która sprzedała miliony płyt, przedstawia przejmujący i wzruszający hymn zatytułowany „Daylight”. Ten wymowny portret istotnej więzi międzyludzkiej traktuje o znaczeniu międzyludzkich relacji oraz roli ludzi w naszym życiu, których wsparcie i empatia pomagają nam przetrwać kolejny dzień.

Singiel „Daylight” zapowiada nadchodzący album Shinedown „Planet Zero”, który ukaże się 1 lipca.

– Chodzi tu o kondycję ludzką. Musimy żyć i musimy żyć ze sobą nawzajem. I to powinno być coś, co powinno być powodem do radości, a nie czymś, co się po prostu tolerujemy – wyjaśnia Brent. – Właśnie to reprezentuje „Daylight”. To nasze człowieczeństwo. To zrozumienie, że wszyscy jesteśmy na tej planecie razem i musimy znaleźć sposób, aby dbać o siebie nawzajem. W wielu przypadkach wystarczy zapytać: „Czy wszystko w porządku?”, ponieważ takie pytanie może uratować komuś życie. Nie możemy stracić empatii i odwagi wobec siebie ani chęci, by podnieść kogoś, gdy widzimy, że jest na kolanach. Kiedyś bowiem przyjdzie taki moment, że to my będziemy potrzebowali, by nas ktoś podniósł.

Posłuchaj ‚Daylight’

Planet Zero„, promowane singlami „The Saints of Violence and Innuendo” i tytułowym, to najbardziej ambitne i dopracowane dzieło formacji. Pełne krytycznych uwag, a jednak niepozbawione optymizmu, punktujące wady nowoczesnego społeczeństwa. Nad produkcją materiału czuwał członek zespołu, Eric Bass.

Album już przyniósł ustanawiający kolejny rekord, 18. przebój numer 1 zespołu na liście Mainstream Rock Songs – tytułowy „Planet Zero”.

W tym miesiącu Shinedown rozpoczyna festiwalową trasę po Europie. Na Stary Kontynent zespół wróci też w listopadzie.

– Mamy szczęście, bo „Planet Zero” to raca ostrzegawcza. To jak dotąd najbardziej zdecydowany głos Shinedown. Od zjawiska „cancel culture”, przez uzależnienie od Twittera, po dzielącą społeczeństwa politykę, Shinedown wymierzają ciosy siłom podważającym nasze wspólne człowieczeństwo – Grammy.com.

– Mocne ostrzeżenie – koniec więzi oznacza koniec człowieczeństwa – Parade.

– …ambitna rozprawa na temat kwestii społecznych z ostatnich 22 miesięcy, w tym o trudach życia w czasach pandemii, pułapkach mediów społecznościowych, problemach ze zdrowiem psychicznym, podziałach politycznych, partyzantce w mediach i tzw. „cancel culture” – Billboard

-… porywające dźwięki i inspirujące myśli. To wspaniałe połączenie sztuki i postawy – American Songwriter.

– Utwory Shinedown zawsze mają znaczenie społeczne, a „Planet Zero” nie jest wyjątkiem… wracają z jeszcze mocniejszym przesłaniem na temat ludzkości… – Spectrum News

Shinedown to bijąca rekordy, multitplatynowa rockowa grupa, którą tworzą Brent Smith (śpiew), Zach Myers (gitara), Eric Bass (bas, produkcja) i Barry Kerch (perkusja). Zespół ma na koncie 10 milionów sprzedanych płyt i tyle samo singli. 14 singli grupy pokryło się platyną i złotem, ponadto wszystkie ich albumy zdobyły platynowy bądź złoty status, a 18 piosenek znalazło się na szczycie Mainstream Rock Songs Chart. Łącznie nagrania Shinedown zgromadziły 6,5 miliarda streamów. Każdy z kolejnych 28 singli dotarł do top 5 notowania Mainstream Rock Songs, co jest najlepszym wynikiem w 40-letniej historii zestawienia. Ich ostatni album „ATTENTION ATTENTION” jednocześnie znalazł się na 1. miejscu trzech list Billboardu – Alternative, Top Rock oraz Hard Rock Albums, a także dotarł do top 5 głównego zestawienia – Billboard 200. Płycie towarzyszył tak samo zatytułowany film w reżyserii Billa Yukicha (Beyoncé, Metallica, Wiz Khalifa). Dzieło skupiające się na zdrowiu psychicznym łączy wszystkie 14 utworów z płyty w prowokującą i skłaniającą do refleksji filmową opowieść, która ujawnia kolejny wymiar nieograniczonej kreatywności Shinedown. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s