Muse wypuścił kolejny singiel z płyty „Will Of The People”Tytułowy utwór opowiada o fikcyjnym metawersum

Grupa Muse wraca z nowym utworem „Will of The People”, który zapowiada tak samo zatytułowany nadchodzący album. Nowa płyta zespołu ukaże się 26 sierpnia 2022. Wcześniej fani mieli okazję poznać single „Compliance” i „Won’t Stand Down”, które spotkały się z przychylnymi ocenami mediów. Drugi z numerów „NME” nazwał prawdziwym klasykiem.

„Will of The People” to elektryczny hymn, ukazujący talent zespołu do opowiadania historii i tworzenia niezwykłych dźwiękowych scenerii. Piosenkę wyprodukowali muzycy Muse, z kolei miksami zajął się Serban Ghenea. Towarzyszący singlowi klip wyreżyserował uznany twórca animacji i producent, Tom Teller.

„Will of The People” to fikcyjna historia rozgrywająca się w fikcyjnym metawersum na fikcyjnej planecie rządzonej przez fikcyjne autorytarne państwo zarządzane przez fikcyjny algorytm pochodzący z fikcyjnego centrum danych prowadzącego fikcyjny bank drukujący fikcyjną walutę i kontrolujący fikcyjną populację zamieszkującą fikcyjne miasto, gdzie znajduje się fikcyjne mieszkanie, w którym fikcyjny człowiek obudził się pewnego dnia i pomyślał „pieprzyć to” – podsumowuje utwór wokalista Matt Bellamy.

Muse tworzą Matt BellamyDominic Howard i Chris Wolstenholme. Ich ostatni album, „Simulation Theory”, zadebiutował na pierwszym miejscu w wielu krajach i był szóstym z kolei, który zadebiutował na szczycie listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Poprzednia płyta, „Drones”, zapewniła formacji nagrodę Grammy. Od powstania w 1994 roku, Muse wydali osiem albumów studyjnych, które sprzedały się w ponad 20 milionach egzemplarzach na całym świecie.

Uznawani za jeden z najlepszych zespołów koncertowych na świecie, Muse zdobyli wiele nagród, w tym dwie nagrody Grammy, statuetkę American Music Award, pięć MTV Europe Music Awards, dwie Brit Awards, jedenaście NME Awards i siedem Q Awards.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s