Długo zapowiadany i wyczekiwany album „RULETA” cenionego producenta 1988 [STREAMING PARTY]

Ruleta to solowy producencki krążek od Przemka 1988 połowy duetu Syny, gdzie przez prawie 3 lata pracy, na jeden krążek udało mu się zaprosić ponad 30 artystów i artystek – od mainstreamu do undergroundu, od starych wyjadaczy po newcomerów, od popu po rap czy muzykę eksperymentalną. Album ten to gwarancja niepodrabialnego stylu, eklektycznych światowych produkcji, nieraz mrocznych i ciemnych fascynacji zaczerpniętych z ulicznego klimatu.

Jeszcze przed premierą album 1988 – Ruleta znalazł się na podium – TOP 10 najlepszych płyt producenckich w historii polskiego rapu wg portalu newonce.net.

…1988 pokazuje fantastyczne umiejętności w zakresie eksploracji undergroundu i dekonstrukcji popu; wreszcie – dostarcza światowy zestaw beatów; potężnych, zniuansowanych, dudniących w dołach; z – jak sam deklaruje – hip-hopem jako punktem wyjścia, ale w zgodzie z basową tradycją.

– Marek Fall Senior editor w newonce.net

Na „Rulecie” znajdziemy następujących gości: asthma, Barto Katt, Berson, Cichoń, DJ Zeten, Gedz, Gicik Amane, Hades, Hałastra, hermeneia, Kacha, Kosi, Kukon, Margaret, Mati Szert, Miły ATZ, Mokebe, MW, Nath, Onoe Caponoe, Ras, Rosalie., Scolop333ndra, Siwers, Sydoz, Szczyl, Tonfa, Tymek, Wilku WDZ, Włodi, Zdechły Osa, Żyto.

Posłuchaj w cyfrze: https://defjampl.lnk.to/1988ruleta

Album promowało 7 singli, pierwszym z krążka był Bajkał z udziałem Kachy oraz Margaret, obejrzyj klip:

Przypływ na psychodelicznie brzmiącym bicie producenta Synów, zaprezentowało się dwóch młodych raperów, zyskujących w ostatnim czasie spore uznanie i popularność wśród słuchaczy – Asthma oraz Szczyl.

Utkaj Mordę usłyszymy warszawski duet Tonfa (Norman, Kierat) oraz fenomen ostatnich lat – Zdechłego Osę. Połączenie bez kompromisów na każdej płaszczyźnie.

Ciągle Stoję w numerze udzielili się reprezentanci legendarnego JWP oraz HEWRY – Kosi i Giciki A’Mane, ta dwójka plus 1988 to gwarancja niepowtarzalnego stylu.

Złote Dzieci gdzie dwóch raperów, których ostatnimi czasy zdecydowanie rzadko można usłyszeć na trackach, za namową 1988, połączyli siły.

Diamond Deep. – to jedyny anglojęzyczny utwór na płycie. Królowa polskiego R&B Rosalie. Oraz reprezentant wysp Onoe Caponoe.

Lot Przez Miasto Berson, Wilku WDZ, DJ Zeten

Ostatni singiel promujący album to Lot Przez Miasto, gdzie Berson, Wilku WDZ, DJ Zeten zabierają nas na spacer po warszawskich ulicach i gastro.

W preorderze dostępna była ściśle limitowana wersja albumu na kasecie „RULETA HARDCORE” materiał przygotowany wspólnie z DJ Zetenem. Na hardkorowej wersji albumu znalazły się niepublikowane nigdzie indziej utwory z gośćmi – niespodzianką, dekonstrukcje numerów z płyty, remiksy i masę smaczków przywołujących wspomnienia o najlepszych czasach mixtape’ów. Dodatkowo w pakiecie można było zdobyć dedykowane zatyczki do uszu.

Album w wersji standard oraz limitowane koszulki Ruleta są dostępne jeszcze na stronie:

https://defjam.pl/1988

STREAMING PARTY:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s