FLUME premiera cyfrowa albumu „Palaces”!

„Palaces”, fenomenalny nowy album Flume‚a, zdobywcy nagrody Grammy, w końcu jest dostępny w całości! „Palaces” ukazuje się dziś w wersji cyfrowej. Nośniki fizyczne (CD i LP) dostępne będą w sprzedaży od 17 czerwca. Premierze albumu towarzyszy także nowy teledysk do utworu „Highest Building” z udziałem francuskiego wokalisty Oklou, wyreżyserowany przez Michaela Hili Jonathana Zawadę!

„PALACES” – kup / słuchaj

Na albumie znalazły się udostępnione już wcześniej “Say Nothing” z MAY-A, “Sirens z Caroline Polachek, którego autorem i współproducentem jest Danny L Harle, tytułowy “Palaces”, w którym pojawia się Damon Albarn oraz “ESCAPE” z Kučką i Quiet Bison. Na płycie gościnnie pojawiają się także hiszpańska Virgen Maria, francuski Oklou, brytyjska wokalistka LAUREL i australijska Emma Louise.

Odkrywczy, osobisty, progresywny „Palaces” to najbardziej dynamiczny i eklektyczny zestaw kompozycji Stretena. Trzynaście utworów na płycie ukazuje go jako producenta i autora piosenek zdolnego do tworzenia imponujących, wielowarstwowych tekstur dźwiękowych, jednocześnie nie gubiąc płynności i szczerości materiału.

„Palaces” zaczęło nabierać kształtów, gdy Flume wrócił do rodzinnej Australii po tym, jak na początku pandemii w Los Angeles zmagał się z kryzysem twórczym. Zamieszkał w nadmorskim miasteczku w regionie Northern Rivers w Nowej Południowej Walii i szybko znalazł inspirację w kontakcie z otaczającą go naturą – falujące wzgórza, chodzenie boso, zielony kolor nieba przed wielką burzą, uprawa i jedzenie własnych warzyw, zapach deszczu. W tym czasie towarzyszył mu jego sąsiad i wieloletni współpracownik, artysta wizualny Jonathan Zawada, z którym wspólnie zafascynował się miejscową przyrodą, zwłaszcza ptakami, zbierając nagrania terenowe, które znalazły się na płycie. Tytuł albumu, który odpowiednio podkreśla luksus i magię świata przyrody, „Palaces”, to jak dotąd najbardziej pewne siebie, dojrzałe i bezkompromisowe dzieło Flume’a, prawdziwe świadectwo pielęgnowania relacji, które czynią nas całymi i przynoszą nam pokój.

Znaczna część płyty miała swoją premierę na żywo na scenie podczas urzekającego nocnego koncertu, który odbył się w ubiegłym miesiącu w ramach festiwalu Coachella, z kalejdoskopowym udziałem gości-niespodzianek, takich jak wspomniani Albarn, Polachek i Kučka, a także BeckToro Y MoiTove Lo i Vince Staples. Występ był transmitowany globalnie w oba weekendy przez YouTube, docierając do setek tysięcy ludzi na całym świecie, nie tylko ukazając w pełni wdzięk i majestat zupełnie nowego scenicznego show i produkcji, ale także odsłaniając przełomową i zapierającą dech w piersiach integrację AR (co zostało udokumentowane przez Time Magazine).

Tymczasem dostępne w sprzedaży są już bilety na trasę Flume World Tour, której drugi etap odbędzie się tego lata w Wielkiej Brytanii i Europie. Flume zagra koncerty w LondynieBerlinie Paryżu, a także wystąpi na festiwalach Pohada Festival, Dour Festival, Mad Cool i Super Bock Super Rock. Wśród supportów znajdą się najbardziej porywające nazwiska naszego pokolenia, Floating PointsChannel TresTinasheMagdalena Bay i inni. Bilety można kupić i zarejestrować się w przedsprzedaży na stronie flu.me.
 

FLUME – STAGE 2 WORLD TOUR – UK/EU DATES
July 8 – Pohada Festival – Trenčín, SK
July 9 – Mad Cool Festival – Madrid, ES
July 11 – KOKO – London, UK – SOLD OUT
July 12 – KOKO – London, UK – SOLD OUT
July 14 – Super Bock Super Rock – Sesimbra, PT
July 16 – L’Olympia – Paris, FR
July 17 – Dour Festival – Dour, BE
July 19 – Astra – Berlin, DE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s