Ewa Zawada gościem u Nezznalek!

Padły mocne słowa na temat sytuacji kobiet w Polsce.

Na Spotify zadebiutował drugi odcinek “Ty tak poważnie?”, czyli autorskiego podcastu Nezznalek. Każdy z odcinków audycji odnosi się do tematów, które porusza w swoich piosenkach. Serię poświęconą utworowi “Kobieta” zamyka odcinek, w którym gościem jest popularna twórczyni internetowa Ewa Zawada. Jej konto społecznościowe na Instagramie śledzi ponad 440 tysięcy osób, a na TikToku – ponad 6 milionów!

Drugi singiel Nezznalek “Kobieta” porusza ważny temat sytuacji kobiety w polskim społeczeństwie, z punktu widzenia Generacji Z. “Kobieta” to bardzo ważna dla mnie piosenka, to mój manifest. Opowiadam w niej o tym, co tak bardzo denerwuje mnie w postrzeganiu kobiet przez społeczeństwo – tak o swoim utworze mówi autorka.

POSŁUCHAJ “TY TAK POWAŻNIE? KOBIET CZ. 2. GOŚĆ: EWA ZAWADA”

Ewa Zawada często spotyka się z niewybrednymi komentarzami dotyczącymi jej urody czy też ciała. Mężczyźni w internecie traktują ją jak swoją “własność”, tylko dlatego, że jest świadoma swojego ciała. Nie przestanę emanować moją kobiecością dlatego, że faceci odbierają to jako sygnał, że mogą, że ja jestem dla nich – mówi Zawada.

Jednym z ważnych tematów, który Paulina i Ewa poruszają w swojej rozmowie jest antykoncepcja, dostępność do niej i asertywność kobiet w temacie seksu bez zabezpieczenia. Ostatnio usłyszałam: “Bez gumy jest lepiej”. […] Chciałabym wybić takie myślenie mężczyznom z głowy  mówi autorka TikToka dobrafaza. Seks bez zabezpieczenia to nie jest decyzja jednej osoby, bo mi jest przyjemniej. Uważam, że seks to jest współpraca – podkreśla Zawada.

“Ty tak poważnie” jest jednym z pierwszy podcastów w Polsce, który wykorzystuje nową funkcjonalność Spotify. Dzięki niej przypomina on audycję radiową, w której rozmowa przeplatana jest utworami wybranymi przez Nezznalek. Premiera kolejnego odcinka podcastu już 2 czerwca, a tematem przewodnim będzie “Hey Boomer”, czyli nowy utwór Pauliny Neznal, który zadebiutuje 24 maja 2022 we wszystkich serwisach streamingowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s