MATT SIMON prezentuje teledysk nakręcony zza kulis

Po wydaniu nowego studyjnego albumu „Identity Crisis” i trasie po Stanach Zjednoczonych z zespołem 2Cellos, Matt Simons, songwriter z Los Angeles, ujawnił teledysk do utworu „Years”, który zawiera ekskluzywne ujęcia zza kulis jego największej jak dotąd trasy koncertowej.

„Z wiekiem coraz bardziej uświadamiam sobie, że związki, które trwają, to te, w których naprawdę razem przechodzicie przez piekło” – wyjaśnia Simons. „Years” jest właśnie o tym. Fałszywi przyjaciele odpadają, gdy przestaje być dobrze, ale ci, którzy są z tobą kiedy spadasz na samo dno, zostają na całe życie” – mówi Matt.

Simons, który ma skromne początki, dorastał w Palo Alto jako wnuk dwóch śpiewaków operowych. Wczesne życie upłynęło mu na studiowaniu jazzu i muzyki klasycznej, po czym przerzucił się na klarnet i gitarę, by ostatecznie wypracować własną tożsamość jako autor melodyjnych piosenek pop i tekstów. Podjął kroki w kierunku autopromocji swoich wydawnictw w sieci i ku swojemu zaskoczeniu, remix jego przełomowego singla „Catch & Release” powstał w sposób organiczny i stał się jednym z największych hitów 2016 r., osiągając status złotej i platynowej płyty. Potem przyszło międzynarodowe uznanie, występy w programie TODAY Show i miliardy odtworzeń. 

W zeszłym tygodniu Simons wydał swój czwarty album studyjny „Identify Crisis”, na którym znalazły się jego ostatnie przeboje: „Better Tomorrow”, „Cold” i „Identity Crisis”, które zebrały ponad 50 milionów odtworzeń. Dzięki fortepianowym melodiom i tekstom, które mówią wprost o ważnych wydarzeniach w życiu artysty – w tym o jego zmaganiach z lękami – album powstawał w czasie, gdy COVID zaczął się rozprzestrzeniać, dając mu przestrzeń i czas na refleksję. „Często jestem proszony o opisanie mojej muzyki, a odpowiedź, której lubię udzielać, brzmi: ‚kryzys tożsamości'” – wyjaśnia Matt. „Ten album odzwierciedla szeroki zakres stylów, które kocham”.  

Już dzisiaj Matt Simons wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie w roli supportu 2Cellos. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s